Злато и сребро за България на Световното по летен биатлон

0
Впечатляващо представяне на българските биатлонистки в Естония
Впечатляващо представяне на българските биатлонистки в Естония Снимка: БФ Биатлон

Българските състезателки Валентина Димитрова и Лора Христова донесоха златен и сребърен медал за България от Световното първенство по летен биатлон в Естония. Димитрова триумфира като шампионка в преследването на 7,5 километра, завършвайки с време 23:27.5 минути, въпреки четирите си пропуснати мишени. Христова също се представи впечатляващо, като завърши на 23.9 секунди след нея и завоюва сребърния медал, въпреки петте си грешки на стрелбата. Бронзът отиде при чехкинята Илона Плехачова, която завърши на 37.4 секунди зад Димитрова с три пропуснати мишени.

Този успех добавя още два медала към бляскавото представяне на българските девойки на шампионата, след като Валентина Димитрова спечели злато и в спринта на 6 километра предишния ден, а Лора Христова грабна титлата в суперспринта в четвъртък. С тези победи българските състезателки завоюваха всички световни титли при девойките.

Миналото лято също бе успешно за България, когато Лора Христова триумфира във всички дисциплини на шампионата в Словакия, като стана най-титулуваната биатлонистка на турнира.

Други четири български състезателки също участваха в надпреварата: Райа Аджамова завърши на 39-о място с 12 грешки, Ирина Георгиева - на 44-то, също с 12 грешки, Никол Кленовска зае 45-то място с 11 пропуснати мишени, а Стефани Йолова не успя да завърши състезанието.

Първата родителска среща за новата учебна година ще започне от... 200 лв.