ВК „Дунав" отстъпи на „Локомотив АВИА" в оспорван двубой

0
Въпреки силното начало на домакините, гостите от Пловдив успяха да обърнат мача в своя полза
Въпреки силното начало на домакините, гостите от Пловдив успяха да обърнат мача в своя полза Снимка: ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse / Facebook

ВК „Дунав" отстъпи на „Локомотив АВИА" Пловдив в оспорван мач от Efbet Супер волей.

В първата среща от новия сезон на Efbet Супер волей, волейболният клуб „Дунав" Русе се изправи срещу „Локомотив АВИА" Пловдив. Въпреки силното начало на домакините, гостите от Пловдив успяха да обърнат мача в своя полза, завършвайки с резултат 3:1 (17:25, 25:15, 25:22, 25:21).

Силно начало за „Дунав"

Русенският отбор започна мача с голям ентусиазъм, повеждайки с 4:0 в първия гейм. Домакините успяха да задържат преднината си до края, затваряйки частта при 25:17 в своя полза.

Обрат в играта на „Локомотив АВИА"

Старши треньорът на гостите, Найден Найденов, реагира светкавично след загубения първи гейм. Той направи тактическа промяна, вкарвайки в игра резервния разпределител Антон Станчев. Тази смяна се оказа ключова, променяйки коренно играта на пловдивчани. Впоследствие Станчев бе обявен за най-полезен играч (MVP) на срещата.

Ключови играчи за победата на гостите

Сред отличилите се играчи в състава на „Локомотив АВИА" бяха:

• Кристов Хорват, унгарски национал и ново попълнение в отбора, отбеляза впечатляващите 17 точки, включително два аса.
  • Жулиен Георгиев допринесе с 16 точки.
  • Николай Къртев добави 14 точки към актива на отбора.

Решаващи моменти

Третият и четвъртият гейм се оказаха решаващи за изхода на мача. И двете части протекоха равностойно до средата, но след няколко продължителни разигравания пловдивчани успяха да натрупат преднина, която съхраниха до края.

Силните страни в играта на гостите бяха прецизният начален удар и ефективните атаки с къси топки през центъра.

Самоотвержена игра на домакините

Въпреки загубата, отборът на „Дунав" демонстрира борбен дух и самоотверженост. Капитанът Павлов и Виталий Кучер се откроиха с по 19 точки всеки.

Състав на ВК „Дунав": Павлов, Кучер, Киил, Лиешчинскас, Янков, Костов, Добрев (либеро). Резерви: Пенев, Николов.

"Москвич" пускат на пазара електречески автомобил. Пробегът зависи от дължината на кабела.