Влияе ли сърдечния пулс на продължителността на живота?

2
Условно нормалният пулс е 60-90 удара в минута
Условно нормалният пулс е 60-90 удара в минута

Условно нормалният пулс е 60-90 удара в минута.

Това поне е средният пулс сред населението, пише zdrave.to. Но има голям брой хора, които имат честота 50, или 100-110 в минута и това за тях е нормално.

Засяга ли сърдечната честота продължителността на живота? Някои вярват, че сърдечната честота влияе върху продължителността на живота.

Това обаче е мит. Няма зависимост от размера на пулса и продължителността на живота. Следователно това не означава, че хората с пулс над 90 ще живеят по-малко.

Няма клинични проучвания, които да предполагат, че повишена сърдечна честота съкращава продължителността на живота.

Следователно, ако попаднете на такива твърдения, че са проведени изследвания, според които животът на човек е бил съкратен поради честотата на пулса, това не е вярно. Вероятно пациентът е имал някакво заболяване, което е имало като симптом висок пулс.

Пулс под 60

Има голям брой хора, за които пулсът от 40 до 60 в покой е нормален. Възможно е дори при тях пулсът да падне до 35 удара в минута вечер в покои и това ще бъде нормално. И не изисква активна лекарствена терапия.

Следователно, ако сърдечната честота е под 60 или над 90, това не означава, че имате някакво активно, сериозно заболяване или че имате заболяване, свързано с промяна в сърдечната честота.

Все пак е добре да се консултирате с кардиолог, за да може да направи анамнеза и да установи, че това не е симптом за някакво заболяване.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари