Обсъждат ръста на минималната заплата на 22 декември

2
В дневния ред са включени и промени в Наредбата за медицинската експертиза
В дневния ред са включени и промени в Наредбата за медицинската експертиза Снимка: Dunavmost

В дневния ред са включени и промени в Наредбата за медицинската експертиза

Националният съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди проекта на правителствено постановление за увеличение на минималната работна заплата от 1 януари догодина на 770 лева. Заседанието е насрочено за 22 декември, предава БНР. В дневния ред са включени и промени в Наредбата за медицинската експертиза.

Проектът на правителството предвижда от 1 януари 2023 година най-ниското възнаграждение да се увеличи с 60 лв. от сегашните 710 или ще бъде реализиран ръст от 8,45% спрямо 2022 г.

Минималната часова работна заплата ще стане 4,66 лв. при нормална продължителност на работното време 8 часа и при 5-дневна работна седмица.

Промените в Наредбата за медицинската експертиза, които социалните партньори ще обсъждат, са внесени от служебния министър на здравеопазването Асен Меджидиев. Те са свързани с регламента по издаването на болничен лист за гледане на дете до 12-годишна възраст заради карантина, както и с методиката за оценка на трайно намалената работоспособност.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

По статистически данни на НСИ всяка втора жена не желае да бъде ВСЯКА, камо ли ВТОРА

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари