Морските крепости край Санкт Петербург се превръщат в открит музей

0
Местната управа търси инвеститори, с чиято помощ да превърне укрепленията в атракция
Местната управа търси инвеститори, с чиято помощ да превърне укрепленията в атракция Видео: БНТ

Една от туристическите перли на Русия - Санкт Петербург, скоро ще има нова атракция - разходка из морските крепости край града.

Амбицията на управата на северната руска столица, както наричат Санкт Петербург е да превърне морските крепости, строени през 18 век, в мащабен музей на открито, предава БНТ. В миналото крепостите във Финския залив, начело с Кронщад, са предпазвали града от нападение по море. След като губят основното си предназначение, повече от тях са изоставени.

Местната управа на Санкт-Петербург търси инвеститори и дарители, с чиято помощ да превърне укрепленията, които са 22 на брой, в атрактивен туристически маршрут. Интересът към съоръженията нараства с всяка изминала година.

Евгени Панкевич, председател на комитет за развитие на туризма: "Всяка година има множество запитвания за посещение на Кронщад и ние съдействаме. Фактът, че скоро ще има нов туристически маршрут - между Кронщадските крепости, е от полза и за двете страни - за живеещите и за посетителите на Санкт-Петербург."

Повечето от крепостите са построени върху изкуствени острови. В момента обаче обиколките по тях се организират от частни фирми, липсва подходяща инфраструктура, за да се стигне до тях, а и за поддържането им. Тук идва и ролята на общината.

Най-известният форт е Кронщад. Построен е на остров Котлин и се намира на около 30 км от Санкт-Петербург. Бил е дом на руското адмиралтейство и на Балтийския флот. До средата на 90-те години на 20 век е затворен военен град.

Историческият център на Кронщад е обявен от ЮТЕСКО за част от световното културно наследство.

Източник: БНТ
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

По статистически данни на НСИ всяка втора жена не желае да бъде ВСЯКА, камо ли ВТОРА

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари