Математика по Харвардски
- Автор: Светослав Михайлов
- Коментари: 2
С голяма "загриженост" правителството заяви желание и предприе мерки към подпомагане на българските пенсионери.
Беше обявено, че така очакваните промени ще са в сила от 25 декември. На по умните и мислещи хора, веднага им светна червена лампа. Досега винаги тези промени са били от първо число на съответния месец.
Защо ли такова бързане? Трябваше да се изчака само 6 дни до края на годината. Истината се оказва много прозаична. Това е просто опит да се прикрие уж хитро една лъжа съшита с бели конци. Когато пенсионера получи януарската си пенсия към нея ще бъде прибавено и 20% от увеличението, дължимо са 6 останали дни от декември. Така човека може да се заблуди, че получава горе долу същото, както при старото положение, когато добавката беше 120 лв.
Някой си е направил сметка, че българина, особено възрастните са много прости и така може да бъде валирана вълната от недоволство. Средната пенсия, каквато получава българина, наистина участвал в изграждането на страната с тази методика ще бъде увеличена с 30 - 40 лв. Към тези пари в следващите 6 месеца ще се прибавят още по 60 лв. Това е увеличение, но увеличение с обратен знак. От тази реформа ще спечелят само две категории пенсионери. Хайде, за минималните това е оправдано. Те ще получат 370 плюс 60 лв, което прави 430 лв, дори ще се прибавят и още някой лев за останалите 6 дни от месец декември. Големите пенсии, които получава определена прослойка от обществото, за които знаем, че обикновено не е полаган градивен труд ще получат повече от 100 лв. увеличение.
И какво се получава?
Днес получихме тези пенсии! Бедните по бедни, богатите още по богати.
Докладвай този коментар за нередност
×Shh us h TX dbh: Ти ще бъркаш ли бетон, ако си мързелив, как така ем щракаш, ем бъркаш, хабер имаш ли някакъв
Докладвай този коментар за нередност
×QCHECK: Според автора, "Големите пенсии, които получава определена прослойка от обществото, за които знаем, че обикновено не е полаган градивен труд ще получат повече от 100 лв. увеличение". Кой е градивен труд и кой не, това се питам аз? Значи ли това, че хората отделили време да се образоват до определено ниво и респективно получавали по добро възнаграждение са полагали неградивен труд за разлика от мързеливеца, на който му е било по-удобно да е необразован и да щрака с пръсти цял живот, бъркайки цимент и пясък с лопатата.