Кога копаенето на градината става вредно?

1
Важни съвети за поддържане на здрава почва
Важни съвети за поддържане на здрава почва

Важни съвети за поддържане на здрава почва

Макар много градинари да смятат копаенето за полезна градинарска практика, прекомерното ѝ прилагане може да донесе повече вреда, отколкото полза. Традиционно, обработката на почвата помага за премахването на плевели и вредители, подобрява аерацията и спомага за равномерното разпределение на торовете.

Рискове от прекомерното копаене

Специалистите предупреждават, че твърде честото разкопаване може да наруши структурата на почвата и да стимулира по-активното поникване на плевели. Като алтернатива, опитните градинари препоръчват използването на покривни материали.

Кога плевелите могат да бъдат полезни?

В определени ситуации плевелите могат да играят положителна роля в градината. При отглеждането на ягоди в горещо и сухо време, плевелите осигуряват естествена защита от прякото слънце и помагат за запазване на влагата. Същият принцип важи и за лехите с лук и краставици.

Правилното управление на плевелите

Оптималната височина на плевелите не трябва да надвишава 10 сантиметра. На този етап от развитието си те се отстраняват лесно и все още не представляват заплаха за културните растения.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

След 10 години столицата на Германия щяла, да се казва Мюмюнхен.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари