И в Бобов дол останаха без интернет след акцията на ГДБОП
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
Общината в Бобов дол остана без интернет след акцията на ГДБОП в офисите на кабелния оператор за града, съобщи БНР.
Общинската администрация е имала сериозни затруднения в работата си, служителите работели с телефоните си, а трябвало да готвят отчети и анализи. Кметът Елза Величкова се надява до утре интернет връзките на общината да бъдат възстановени напълно, за да могат да работят нормално.
По думите ѝ цял Бобов дол ползва един оператор - в Дупница, където след операцията на ГДБОП бяха иззети конфигурации и оборудване, беше задържан и IT-специалист.
Тя пояснява още, че през почивните дни са започнали постепенно възобновяване на излъчването на телевизионни канали.
Интернетът в Дупница, региона и Югозападна България е напълно възстановен, като са възможни смущения, обявяват от оператора. Абонатите трябва да пренастроят телевизорите си да преминат на аналогов сигнал от менюто за настройки на телевизора.
Бобов дол няма нормално покритие на централните с национален обхват мобилни оператори и абонатите нямат голям избор.
Припомняме, че по-рано днес кабелните оператори заявиха в позиция до медиите, че подкрепят държавата в мерките срещу пиратството.
Шефът на на Асоциацията на българските радио-и телевизионни оператори (АБРО) Анна Танова, заяви, че кабелното пиратство нови вреда на телевизиите и хазната. Тя бе категорична, че не се цели унищожаване на малкия и средния бизнес.
На 13 юни ГДБОП влезе в офиси на кабелния оператор "Кабел Сат Запад" в Кюстендил, Дупница, Благоевград и Гоце Делчев.
Вследствие на акцията голяма част от жителите на Гоце Делчев останаха без телевизия и интернет, което предизвика протест в града. Такива недоволства имаше и в други градове по страната.
По думите на адвокатът Емил Василев зад операцията на маскираните стоят корпоративни интереси.
Вътрешният министър Младен Маринвов заяви от НС, че интелектуалното пиратство за България е сериозен проблем, с който МВР ще се бори занапред.
Говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова пък посочи, че 700 000 потребители на телекомуникационни оператори са в сивия сектор. Общо 60 телевизионни български и чужди програми на пет кабелни оператори били разпространявани в нарушение на Закона за авторското право и сродните му права.
България и Румъния получават допълнителни изисквания за...
Българка в Исландия: Има постоянни изригвания от вулкана
Танцуващ Дядо Коледа носи празнично настроение в центъра на...
Червен код за две области от страната
Земетресение разлюля Софийска област