Техническа грешка на мобилен оператор "вледени" жителите на Казахстан
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 0
![Жителите на района на Северен Казахстан (НКР) са получили съобщения за студове до минус 380 градуса Жителите на района на Северен Казахстан (НКР) са получили съобщения за студове до минус 380 градуса](/snimka/202312/728_416/d2e1ef02db1745028a0bb3a8d9e13d45.jpg)
Жителите на района на Северен Казахстан (НКР) са получили съобщения за студове до минус 380 градуса
Това съобщава казахстанското издание Tengrinews, предаде Стандарт. Това е довело по масова паника сред хората.
"На територията на Северноказахстанска област има силен студ до -380° C. Отменят се занятията на всички класове”, се казва в съобщението, получено от абонатите на мобилния оператор Tele2 в петък от услугата 112.
От пресслужбата на Tele2 по-късно определиха инцидента като техническа грешка.
"В бюлетина иконата за степен (°) е заменена с 0. След като стана ясно за грешката, беше изпратено коригирано съобщение до всички абонати в региона", оправдаха се от компанията.
Те обясниха още, че подателят на данните е 112 (единен номер за службите за спешна помощ), а Tele2 действа само като инструмент за предаване на съобщения.
Според истинската прогноза, в района на Северен Казахстан се очаква минусовите температури през деня да са около 30-35, а между 36-41 градуса - през нощта.