Шофьорите в Червена вода се оказаха в "капана" на тол системата
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 9
Жители на русенското село Червена вода се оказаха в капана на недомислиците на тол системата.
След като знакът за винетка е бил премахнат от края на населеното място, сега на 200 метра преди табелата са монтирани камери на АПИ. Хората са притеснени, че ще ги глобяват за винетки в самото село.
Много от жителите на село Червена вода пътуват ежедневно до Русе. Те предпочитат да използват общинския път през Николово, за който не трябва винетка.
Освен това е хубав, за разлика от разбития и осеян в кратери републикански път Русе-Кубрат. За да стигнат до разклона за Николово обаче, трябва да минат през тол камерите, информира Русе медиа.
„Махнаха табелата винетка, тя беше ей там на разклона, а системата я сложиха тук в селото. На 200 метра е пътят за Николово, където е разрешено без винетка да пътуваш. Системата ще ме засече тук и аз, разбираш ли, на 200 метра ще завия за Русе за Николово. И трябва да плащам глоби. Това изобщо не е допустимо. Не трябва да бъде в населеното място. Колко коли вървят по пътя за Николово, кола след кола, , а които работят в града и най-вече в Източната зона, даже и ние, които ходим да пазаруваме, пътуваме оттук“, казва Добри Добрев, жител на с.Червена вода.
Хората определят поставянето на камерите в населено място като абсурд.
„Виж къде е табелата, виж къде е изградено това нещо. Аз да отида тук в комшията на гости, живее ей там в оная къща, откъде трябва да мина – през половината село, иначе трябва винетка. Това са недомислици. Защото явно в България не сме свикнали да мислим. А го вършим всичко от бюрото, от канцеларията“, коментира Иван. Юлиян Георгиев е още по-откровен. „Не знам кой го е измислил това, много е прост. Много глупаво е направено това, отсам да бъде тази рамка“, споделя той.
От Пътната агенция обясниха, че камерите на тол системата в населените места не следят за винетки, а се използват с други допълнителни функции и хората няма да бъдат глобявани.
„Данните от тях служат за подпомагане на борбата със сивия сектор в транспортната дейност, както и за мониторинг на трафика. Камерите наблюдават и движението на тежкотоварните превозни средства по отношение на пътната безопасност, а за пътната безопасност“, казват от АПИ. Нищо, че това е работа на други институции.
Женски бой на магистрала "Струма"
КЕВР: 2.4% по-скъпа вода в Русе
Четири столични квартала останаха без парно
Семейство краде с децата си в бензиностанция на „Хемус“
Студен фронт носи сняг в Дунавската равнина