Последната спирка за онкоболните в Русе
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 3

Беше дъждовен мартенски ден. Наложи ми се да свърша нещо, близо до отделението по палиативни грижи към Комплексния онкологичен център в Русе.
Палиативни грижи (от латински: palliare, покриване) е област в здравеопазването, която е фокусирана върху намаляването и превенцията на страданието на пациентите. Последната спирка за онкологично болни хора.
През замъглените стъкла на автомобила видях да излиза санитарка с жълта чанта и едно черно яке, преметнато отгоре. Загледах се в жената накъде отива... мислех си, че носи багажа на някой изписан пациент. Тя повървя по улицата, стигна до един контейнер и изхвърли чантата!
Очите ми се насълзиха, поредните ненужни дрехи на някой! Някой, който е живял, обичал, създал и вече го няма! Една жълта чанта и едно черно яке! Опитах се да видя състрадание в очите на санитарката, но нямаше нищо!
Просто един работен ден за нея и последен ден за някой!
Мирослав Малчев
Патриарх Даниил: Нека не сме повърхностни, да не сменяме...
Русенци: Тези бели кочинки са първото нещо, което виждат...
Еврото идва - парите под дюшека отиват в банките
Росен Желязков: Сърцето ми е с жертвите от този брутален акт...
Росен Желязков: Сърцето ми е с жертвите от този брутален акт...