Надежда Йорданова: Защо чак сега? Румен Гайтански и завладяната държава

1
Депутат от ПП - ДБ за липсата на отчетна прокуратура и скандалните назначения
Депутат от ПП - ДБ за липсата на отчетна прокуратура и скандалните назначения Снимка: БНТ

Депутат от ПП - ДБ за липсата на отчетна прокуратура и скандалните назначения

„Защо чак сега?“ Този въпрос постави Надежда Йорданова от ПП - ДБ в предаването "Денят започва" по Българската национална телевизия, коментирайки продължаващата сага около Румен Гайтански. Според нея този казус е ясен пример за това как функционира завладяната държава. Йорданова подчерта, че този проблем е налице от години и послужи като поредно доказателство за необходимостта от отчетна прокуратура.

Сагата започна още през 2017-та година“, каза депутатът. Тогава правителството изрази намерение да назначи Стоян Мавродиев като директор на Българската банка за развитие (ББР). Въпреки категоричната съпротива на политическите сили от коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП - ДБ), решението беше взето и техните предупреждения останаха нечути. Йорданова отбеляза, че и по това време правителството на Бойко Борисов, както и ръководството на Българската народна банка, не обърнаха внимание на сериозните им възражения.

Политикът акцентира върху факта, че този случай е още едно доказателство за важността на прозрачността и отчетността в прокуратурата. Липсата на адекватен контрол и отчетност води до ситуации, в които се поставя под съмнение върховенството на закона и политическите решения са изправени пред дългосрочни последици.

Политическите дебати и различията с „Възраждане“

Освен това Надежда Йорданова коментира и текущите политически разговори с партия „Възраждане“, подчертавайки, че говоренето с различни политически сили не означава, че ПП - ДБ са съгласни с техните позиции. „Това, че говорим с всички, не означава, че сме съгласни с всички“, заяви тя. Йорданова поясни, че техните позиции са диаметрално противоположни на тези на „Възраждане“ по ключови въпроси, като ролята на България в НАТО и Европейския съюз.

Нормалният политически дебат, обострянето по определени теми е в реда на нещата“, добави тя, като подчерта, че е важно да се поддържат здрави политически дискусии, но без да се пренебрегват основополагащите принципи и ценности на страната. Йорданова подчерта, че е важно политиците да не затварят очи за политически ексцесии и да не се стремят към съмнителни партньорства, които биха могли да подкопаят стабилността на страната.

Искането за отстраняването на Антон Славчев

Йорданова засегна и темата за искането за отстраняването на Антон Славчев, депутат от ПП - ДБ, като го определи като едно от най-скандалните събития през последните месеци. „Най-скандалното нещо от последните месеци е, че Антон Славчев последователно и устойчиво отказва да изпълнява задълженията си по правилника за дейността на Народното събрание“, заяви тя.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    3
    🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
    Mmm🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
  • 1
    2
    Учуден до 1
    Защото Организираната Парапетна Група е много дълбоко в далаверите свързани с ББР: „На 11 май 2021 г., ден преди влизането в сила на указа на президента, без да има това законово право, Кирил Петков се представя за министър на икономиката и депозира документи в БНБ, с които иска одобрение на нови членове на Надзорния съвет на ББР. В нарушение на нормите таксата на БНБ е платена от личната му сметка. С подадените документи Кирил Петков отново декларира неистини и лъжи, като за това отново носи наказателна отговорност по чл. 313 от НК. На първо място, той декларира, че е министър и подписва документите като такъв, както и че упражнява правата върху акциите на банката, което към момента не е така. На второ място, той декларира съществуването на невзети решения от действащия към този момент надзорен съвет, а именно, че същият съвет, като комитет по подбора, е одобрил депозираните в БНБ номинации. Такова разглеждане и такова одобрение не е направено от действащия надзорен съвет. Неистини са декларирани и от Стамен Янев, който също подава документи в БНБ и лъже за съществуването на взети решения от надзорния съвет, въпреки че към момента той е председател на същия съвет. Така се оказва, че и за двамата са налице и предположения за извършени документни престъпления по чл. 308 от НК.“
  • 6
    1
    пп - кп
    Тази "депутатка" е забравила (или не знае), че правителството на Кирил Петков е избрано на 13 декември 2021 г. и е управлявало почти година. Защо чак сега през 2024 г. се сещате за нещата, които трябваше да извършите преди 3 години?
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари