Масови проверки за превишена скорост!

0
Акцията е заради тежките катастрофи от последните дни
Акцията е заради тежките катастрофи от последните дни

Акцията е заради тежките катастрофи от последните дни.

Продължава засиленият контрол по пътищата на страната. Акцията започна още във вторник във връзка с тежките катастрофи от последните дни. Акцентът е върху скоростта и спазването на ограниченията. Органите на реда следят за правоспособността на шофьорите и прилагането на мерките за безопасност при пътуване – за колани и детски столчета. Особено внимание ще се обръща на мотористите - тяхната правоспособност, видимостта и състоянието на регистрационните табели, използването на защитни каски.

„Установени са над 20 хил. нарушения на водачи на МПС, като повече от 10 хил. са за превишаване на скоростта. Над 2500 акта са издадени за административни нарушения, наложени са и много глоби”, каза главен инспектор Калоян Драганов от Пътна полиция пред Нова телевизия.

По време на операцията са регистрирани 75 тежки катастрофи с 12 загинали, а 89 са ранените.

Полицейски екипи ще има в участъците с въведена временна организация на пътя, както и на местата със засилен трафик.

Продължава и операцията на Пътна полиция, която е в ход за летния сезон, свързана с транзитно преминаващите през страната превозни средства.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари