Циклон носи интензивни снеговалежи с натрупване до 15 сантиметра
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 1

Снежна покривка ще има в Рило-Родопската област
Циклон от Средиземноморието ще определя времето в страната през почивните дни, като ще донесе със себе си дъждове, на места придружени от гръмотевични бури. Въпреки променливата облачност, термометрите ще достигат стойности между 12 и 18 градуса в най-топлата част на деня.
В съботния ден видимостта ще бъде намалена в низините на страната през сутрешните часове. Около обяд валежите ще започнат от южната половина на България, а по-късно ще обхванат и отделни райони на север от Стара планина. На места ще се развият гръмотевични бури с възможност за малка градушка. В следобедните часове в Централна, Северна и Североизточна България небето ще се прояснява частично.
През неделя валежната обстановка ще обхване почти цялата страна, като дъждът ще вали с прекъсвания. По-интензивни валежи се очакват в отделни райони на Южна и Източна България, където ще има и гръмотевична активност. Единствено в Северозападната част на страната валежите ще бъдат слаби или ще отсъстват, като там има по-голяма вероятност за разкъсване на облачността.
Прогноза за началото на седмицата
В първите дни на следващата седмица динамичният пролетен характер на времето ще се запази, с чести валежи от дъжд. Сутрините ще бъдат хладни, като в последния ден на март температурите в котловините на Западна България ще паднат под 5 градуса. През деня стойностите ще достигат между 12 и 17 градуса.
С развитието на циклона не се очакват снеговалежи в ниските части на страната. Такива обаче ще има в средния и високия планински пояс, основно в Рило-Родопската област. Там пролетните, временно интензивни снеговалежи, ще доведат до натрупване на снежна покривка до 10-15 сантиметра във високите части на планините.
Докладвай този коментар за нередност
×root: По добре ся, че ако не се удари ся йоносферата със радиовълнов честотна модулация да се разпръсне и върне обратно надолу и към спускащите се течения, да удари пластовете така че да се върнат във антарктическата зона, във контрол на опозиционните планетарни течения, пречещи на антарктическото да слезе за постоянно и да ни види сметката, щяхме да видим сняг на лято и няколко земетръси заради масирано изместване на атмосферни маси... Докато може, става, ще видим страшни аномалии от човек и не от човек, после няма може... Да пуснел малко излишни лоши газове през озоновата дупка докато става номера, че океана се затопля и ще изпусне такива количества газове където икономиката никога не ги е създавала... Един вид, нищо не сме видели още, ама, ще видим... хехехе....