Купуваме си 5 пъти оскъпени череши!
- Редактор: Иван Матев
- Коментари: 0

Черешите се оскъпяват близо пет пъти по веригата от производителя до сергиите и магазините. Това стана ясно от думите на министъра на земеделието Десислава Танева пред.
В изкупната кампания производителите продават черешите по 50-60 стотинки за килограм, но в магазините и по пазарите цената им достига 3 лева. Дори на едро килограм череши се продават за 1,90-2 лева, показват данни на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.
„Земеделските производители да се обединят в организация на производителя, за да могат да защитят по-добре интереса си, като предложат по-големи количества и еднакъв сорт“, коментира министър Танева. Според нея така работят производителите в развитите страни.
Земеделският министър припомни, че следващата седмица ще бъде приет и новият закон за горите, чиято цел е да се ограничи незаконната сеч. Текстовете предвиждат да се слагат GPS-и в колите, превозващи дървесина, и да има виденаблюдение в складовете за съхранение.
Руслан Стефанов: "Северен поток", "Южен поток" и "Турски...
Костадин Ангелов: Лицемерието на колегите от ПП - ДБ е...
Костадин Костадинов: Външната ни политика е заплаха за...
Работодател: В Бюрото по труда в Русе от години са забравили...
Работодател: В Бюрото по труда в Русе от години са забравили...