Калин Стоянов оглави Националния оперативен щаб за украинските бежанци

0
Вътрешният министър ще отговаря за украинските бежанци
Вътрешният министър ще отговаря за украинските бежанци Снимка: БТА

Вътрешният министър ще отговаря за украинските бежанци

Премиерът акад. Николай Денков определи министъра на вътрешните работи Калин Стоянов за ръководител на Националния оперативен щаб, който планира, управлява, координира и контролира действията на държавата по прием, настаняване, интегриране и подпомагане на граждани на Украйна с временна закрила в България. Това съобщиха от правителствената информационна служба.

В състава на щаба влизат представители на министерства, агенции и организации, които имат отношение към обезпечаването на неговите задачи.

Към Националния оперативен щаб са създадени и три междуведомствени работни групи - за оценка на уязвимост и определяне на нуждата от настаняване на украински граждани с временна закрила, по социални въпроси, заетост и интеграция, както и за координация с неправителствени и надправителствени организации.

България има най-голям дял на непридружени непълнолетни лица, които кандидатстват за убежище в държавите членки на Европейския съюз, съобщиха от Детския фонд на обединените нации (УНИЦЕФ) преди седмица.

През 2022 г. Държавната агенция за бежанците (ДАБ) при Министерския съвет е регистрирала рекорден брой молби за международна закрила: 20 407, от които 5141 са от деца, включително 3348 непридружени и разделени от семействата си. 589 са непридружените украински деца, получили временна закрила в България от началото на конфликта в Украйна.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 4
    3
    До тоя плужек калин
    Калинеее пукни продажна хохло разпоебана!
  • 6
    2
    aha
    Ако толкова усилия се полагаха и за Българи, то може би НЯМАШЕ ДА СЪБИРАМЕ КАПАЧКИ ЗА ДЕЦАТА НА БЪЛГАРИЯ !
  • 1
    1
    aha
    ХА-ХА-ХА

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари