Джим Креймър става милионер на 28 години, но майка му определя това като злепоставящо
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
Водещият на предаването “Mad Money,” по CNBC Джим Креймър става милионер на 28-годишна възраст
Той бил въодушевен, но не чак толкова, колкото повечето хора биха си представяли.
Това е така, защото печеленето на пари не е най-важното нещо в живота, казва пред CNBC 67-годишният днес Креймър, предава Profit.bg.
Той обаче не винаги е разсъждавал по този начин. През 1984 г. Креймър работел в отдела по продажби на Goldman Sachs, а целта му била да стане богат и успял.
“С втория си чек получих 300 000 долара. Следващият бе за 750 000 долара,” казва Креймър. “Не можех да повярвам. Но бях много благодарен. Goldman Sachs направиха това за мен.”
Горд от това, че е заработил 1 млн. долара Креймър посещава родителите си, за да сподели новината. Той обаче не получава реакцията, която очаквал, най-вече от своята майка, която умирала от рак по онова време.
“Смятах, че тя ще се гордее много с мен,” казва Креймър. “Казах, "мамо, аз съм милионер!". Тя се намираше в етап от живота си, за който можем да кажем, че часовникът отброяваше минутите. Тя каза, "Ти, сине, ме злепоставяш и злепоставяш и себе си. За това ли става въпрос, винаги ли основното са били парите?’”
“Не, мамо, просто съм горд,” казал Креймър.
“Защо? Бъди горд, ако си написал нещо страхотно. Бъди горд, ако си бил творец,” казала майката на Креймър. “Не се гордей с това, че си спечелил пари.”
Бащата на Креймър пък казал, че семейството никога не е имало пари и че постижението му е страхотно.
Тогава майка му отговорила: “Когато напусна този свят, ако това е основното нещо, значи съм се провалила.”
Креймър в крана сметка наистина се обръща към писането. Той е автор или има принос в издаването на над десет книги за инвестиции, а сега пише ежедневно анализи за предаването Investing Club по CNBC.
През 1996 г. той съосновава TheStreet.com, уебсайт за финансови новини, преди в крайна сметка да стане водещ на предаването “Mad Money,” което започва през 2005 г.
“От 20 години пиша по 3 000 думи на ден. Иска ми се да мисля, че тя би се гордяла с моето писане. Баща ми се гордееше с това, че съм успял да направя пари на фондовата борса,” каза Креймър. “Парите обаче не са всичко.”