Безплатна марихуана в британските затвори

1
Затворите ще въведат експериментална програма за предоставяне на безплатна марихуана на зависими затворници
Затворите ще въведат експериментална програма за предоставяне на безплатна марихуана на зависими затворници

Затворите ще въведат експериментална програма за предоставяне на безплатна марихуана на зависими затворници

Отправен е апел към британските затвори да въведат безплатни дози марихуана на осъдените, за да се намали смъртността от предозиране с тежки наркотици, а полицейски комисар вярва, че това ще намали насилието и ще помогне на затворниците да преодолеят зависимостта, съобщава РТС.

Затворите трябва да въведат експериментална програма за предоставяне на безплатна марихуана на зависими затворници, за да се определи дали това ще помогне за намаляване на смъртността от предозиране и ограничаване на насилието в институции от този тип, както и ще помогне на хората да преодолеят наркоманията. заявява комисарят на британската полиция.

Еброн Джоунс от Управата на криминалната служба на Северен Уелс твърди, че ако съдебната власт наистина иска да се справи с намаляването на смъртността и насилието в затворите, „първо трябва да обърне внимание на причините“, като евтини синтетични заместители на канабиноидите, циркулиращи в затворите и водещи до висока смъртност, за разлика от марихуаната.

Също така, много затворници са на метадонова терапия като заместител на хероина, докато излежават присъдите си, докато на по-голямата част са предписани силни аналгетици – всички те са пристрастяващи и потенциално опасни наркотици. В същото време целият спектър от синтетични вещества циркулира в затворите.

„Ако вече са на опиати, защо да не им се предпише канабис?“, пита Джоунс.

„В края на краищата, всички тези опиати са далеч по-опасни от канабиса. Освен това, бихме предотвратили незаконното въвеждане на наркотици в затворите и бихме намалили корупцията сред служителите в затворите“, казва полицейският служител.

Повече от 300 служители на затвора и външни сътрудници са освободени или осъдени за внасяне на незаконни предмети – включително наркотици, тютюн и мобилни телефони, в затворите в Англия и Уелс през последните пет години, съобщи миналия месец „Гардиън“.

Във Великобритания марихуаната все още е незаконна, но нейната медицинска употреба е легализирана, въпреки че възможността за получаване на екстракт от канабисово масло чрез здравната служба е почти невъзможна поради несъгласието на медицинските работници относно ползите от нея.

Джоунс предлага да се установи специален режим, който да осигури законното разпространение на канабис на затворници.

„Нека доставим марихуана при контролирани условия и да видим дали престъпленията ще намалеят“, добави той, като каза, че идеята е била инициирана първо от фармаколога д-р Стефани Шарп.

Броят на регистрираните наркотици, открити в затворите, се е увеличил с 18% през последната година с тенденция към увеличаване.

Според последните данни на Националното статистическо бюро между 2008 и 2016 г. в затворите е имало 88 смъртни случая, свързани с наркотици, най-вече от метадон, хероин и бензодиазепини. Смъртността от синтетични наркотици обаче рязко се е увеличила през последните години.

Проучване на университета “Джон Хопкинс”, проведено между 1999 и 2014 г., установи, че смъртността от предозиране с опиати е спаднала с 25% в щатите на САЩ, които са легализирали медицински канабис.

Друго американско проучване, от друга страна, заявява, че пациентите, които използват канабис в борбата с хроничната болка, значително са намалили употребата на опиати.

Говорител на Службата за изпълнение на затворническите санкции обаче подчерта, че: „Ние имаме нулева толерантност към наркотиците и работим в тясно сътрудничество със здравните служби, за да осигурим подкрепа на осъдените, които са зависими чрез различни терапии и възстановяване“

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари