10 месеца затвор за кюстендилец, нарушил карантината
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0

10 месеца затвор с тригодишен изпитателен срок. Такова наказание получи мъж от Кюстендил, който е нарушил карантинтата.
Той се завърнал от Германия на 30 март и веднага бил поставен под задължителна двуседмична карантина след предписание от Регионалната здравна инспекция.
Мъжът следвало да пребивава на адрес в кв. „Изток“ в гр. Кюстендил. Седмица по-късно той нарушил тази противоепидемична мярка и излязъл от дома си. Отишъл в магазин на негова съседка, за да си купи кафе. Полицаите, които трябвало да следят за спазване на наложените мерки за социална дистанция, установили, че той не е на адреса си.
По случая е образувано досъдебно производство, а обвинения се признал за виновен и е сключил споразумение с Районна прокуратура – Кюстендил, като се е съгласил да му бъде наложено наказание от десет месеца „лишаване от свобода“ с тригодишен изпитателен срок и глоба в размер на десет хиляди лева.
Споразумението е било одобрено от съда и има характер на влязла в сила присъда.
Учени: Кафето от автоматични машини е вредно
Руслан Стефанов: "Северен поток", "Южен поток" и "Турски...
Влак със скорост 160 км/ч премина през гара Зимница
Разгромяваща победа за „Дунав" срещу „Ботев" (Пловдив) II
Десетки мотористи от Русе откриха новия сезон