Защо се застройва супата
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 0
Супата е едно от най-вкусните ястия на нашата трапеза. Супите могат да бъдат бистри и небистри (супи със застройка)
По принцип застройката се прави, след като супата е готова и след като е леко изстинала, пише Gotvach.bg
Застройката за супата се прави, за да придаде плътност на бульона и за да се прикрият някои недостатъци на супата. Застройката може да бъде както варена, така и сурова. Яйцата и киселото мляко се разбиват и след това към тях се прибавя малко от бульона, за да се уеднаквят температурите и да не се пресече супата при застройване.
Застройката може да прикрие недобре нарязани зеленчуци и да придаде по-плътна текстура на супата. Много популярни са супа топчета със застройка и застроена картофена супа. Истинска класика в жанра!
Популярен избор на домакините е и пилешка супа със застройка - вкусна и любима на толкова много поколения!
Вече знаете защо на супата се прави застройка. Трябва да внимавате, когато правите застройка на супа, защото има опасност да се пресече. Задължително оставете супата поне 10 минути да отнеме от температурата и чак след това можете да я застроите.
Трябва да добавяте внимателно застройката към бульона, като бъркате супата, за да може застройката да се разпредели навсякъде и да предотвратите пресичането на супата. Ако не го направите, след като сложите застройката, ще видите как тя се отделя от бульона, а това значи, че се е пресякла. Пак може да се изяде, но няма да е същият вкус, като този на плътна застройка, която не е пресечена.