Трети случай на забелязан крокодил в река в Германия

0
Гражданска защита издирва опасното влечуго
Гражданска защита издирва опасното влечуго Снимка: Sebastian Willnow/dpa via AP

Гражданска защита издирва крокодил в германската провинция Тюрингия, след като за трети път през последните дни в страната хора съобщават, че са забелязали опасно влечуго, съобщи ДПА.

Операцията по издирването се провежда по поречието на река Унструт, край гр.Шоневерда. Местен фермер, който отглежда коне, подал сигнал за крокодила в района. Местните власти са издали предупреждение към населението, предава БТА.

Движението по реката в участъка е спряно, затворени са и велосипедните алеи по поречието. Вземаме нещата сериозно, каза пред местна радиостанция ръководителят на операцията по издирването на крокодила Марсел Томан.

Първото съобщение за забелязан крокодил в Германия, където влечугите обичайно не се срещат, бе в края на август отново по поречието на река Унструт, в окръг Бургенланд, Саксония-Анхалт. Досега няма съобщения животното да е открито, макар че местните власти взеха мерки за сигурност на населението и започнаха издирване. Дни по-късно мъж засне млад еднометров крокодил край гр.Ортенберг, на 40 км от Франкфурт.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Март 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
242526272812
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Виц на деня

- Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
- Една минутка, да разкарам жената...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари