Наталия Киселова: Скандалът с МЕЧ беше продуциран с цел дестабилизация на НС
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1

Председателят на НС била взела самостоятелно решение и не се страхувала от заплахи
Председателят на Народното събрание Наталия Киселова заяви, че скандалът с парламентарната група на МЕЧ по-скоро е бил продуциран с цел дестабилизация на Народното събрание и предупреди, че това няма да е последното подобно усилие. Коментарът ѝ дойде в предаването „Панорама" по БНТ.
Киселова поясни, че още миналата сряда е станало ясно, че народните представители от ПГ на МЕЧ са само девет.
„Правилникът не дава срок да бъде попълнена групата, но въпросът за празнотата беше коментиран и мисля, че го решихме по бърз и справедлив начин. Това е урок за всички. Аз си взимам поука, че може би усилията ми трябваше да бъдат много по-големи, много по-интензивни разговори, а не в рамките на три последователни дни и да решаваме въпросите вътре в събранието, а не да изнасяме въпросите навън", коментира председателят на Народното събрание.
Тя категорично заяви, че е взела самостоятелно решението за ПГ на МЕЧ и не се страхува от последствия.
„Аз проведох два телефонни разговора с господин Василев по този въпрос и отделно имаме разговори в председателския съвет. Той каза, че има разговор от 43 секунди, разговорите ни са по-дълги. Но какво печелим ако общуваме по този начин и се заплашваме. Не се страхувам, но това са разговори, които не бива да допускаме да се водят. Не се страхувам и това което очаквам е с всеки народен представител да разговарям като с колеги с обща кауза, а тя е да продължим да работим, въпреки че имаме различия", заяви председателят на НС.
Киселова отрече да ѝ е оказван натиск: „Ако имаше натиск, дали щях да чакам до петък или щях да го направя още в сряда".
Скандалът с българския европрокурор
Председателят на парламента коментира и скандала с българския европрокурор Теодора Георгиева. Според нея трябва да се създадат условия за работа на хората на подобни позиции, така че да не се притесняват за себе си и близките си.
„Госпожа европейският прокурор не знам дали е най-добрият начин да дава интервюта. Сигурно по този начин привлича вниманието и казва „има проблем". Само, че журналистите и медиите са хората и субектите, които фокусират, но не дават решения. Решенията трябва да минат през държавните органи. След като има от една страна проблем, а от друга страна отстраняваме, как да подходим, така че България да не е лошият пример в рамките на функциониращата европейска прокуратура. Защото целта е да се бранят финансовите интереси на Европейския съюз. Това не е добре и за държавата", обясни Киселова.
Актуалното мнозинство
По отношение на мнозинството в парламента, Киселова обясни: „Три парламентарни групи са сключили споразумение и към тях има подкрепа на четвърта парламентарна група. Това е формат, който малко се разклати с влизането на 9-тата парламентарна група, усилията обаче са НС да продължи да работи и мисля, че разговорите, сътрудничеството, доколкото е възможно с парламентарни групи, които не подкрепят правителството е да може всяка една да повдигне тема, която счита за важна."
Докладвай този коментар за нередност
×да: Естествено че е продуциран, колко време са имали да положат клетва, пък те са барали меча.