Служебният кабинет иска да налее 50 милиона лева в „Български пощи“
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 3
Това трябваше да се случи много по-рано. Знаете, че „Български пощи“ са в тежко финансово, организационно и техническо състояние, заяви министърът на транспорта
С решение на Министерски съвет бе приет доклад и план за оздравяване и дигитализация на „Български пощи“. Това съобщи служебният вицепремиер и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев след днешното правителствено заседание, предаде БТА.
„Това трябваше да се случи много по-рано. Знаете, че „Български пощи“ са в тежко финансово, организационно и техническо състояние“, заяви той на брифинг пред медиите в Министерския съвет.
Алексиев посочи, че планът за оздравяване и дигитализация има няколко основни елемента. „Първият е подпомагане на дружеството с временна помощ от държавата чрез увеличение на капитала с 50 млн. лв. Предложението е пратено за нотификация в Брюксел, за да може тази помощ да бъде отпусната. На второ място работим по план за преструктуриране на задълженията на „Български пощи“, заедно с Българската банка за развитие. Към момента, поради това, че задълженията не са преструктурирани, „Български пощи“ губят в годишен размер около 6-7 млн. лв. от лихви. На трето място има редица мерки за техническо и организационно оздравяване, като целта е пощите да навлязат много по-сериозно в пазара на куриерски услуги. Там гоним дял от 15%“, обясни Христо Алексиев.
Докладвай този коментар за нередност
×джони уокър: Даскале, сещам се за първи две стъпки: 1. затваряне на каналите по които се губят милиони. 2. разчистване на всичката паплач излишно назначена.
Докладвай този коментар за нередност
×А ха: Тия искат пари от Брюксел ... Пощите бяха основен куриер в България, нарочно ги съсипаха. Сега гонели 15% пазарен дял.
Докладвай този коментар за нередност
×daskal: И как ще навлязат "много по-сериозно" в пазара на куриерски услуги? Задавам този въпрос, сещайки се за застиналите във времето лелки в русенската централна поща, в която нищичко не е помръднало за последните 30-40 години. Освен назад, разбира се.