След чата с Vladi Goranov: Нова публикация на Божков
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 1

Законът за хазарта е предвидил правото Комисията да глоби всеки, който не си е внасял таксите. Срокът за това е 6 месеца от подаването на предвидената в закона ежемесечна декларация. Никой няма право да търси неплатените такси, за повече от 6 месеца назад.
Това написа бизнесменът Васил Божков във „Фейсбук“ страницата си, след като тази сутрин публикува текстови съобщения с Vladi Goranov, в които твърди, че с тях доказва, че е общувал с финансовия министър Владислав Горанов по линия на хазарта.
Божков е категоричен, че той и дружествата му, в които е акционер не дължат нищо на хазната.
„Над 500 млн. лева са платените обаче“, пише той в социалната мрежа.
В публикацията се казва още, че Комисията по хазарта е органът, който е длъжен не само да установи дали таксите са внесени, но и дали са внесени правилно и в точния размер.
"В случая ДКХ изрично и многократно (повече от ШЕЙСЕТ пъти!) е утвърждавала внесените такси, като включително това е установявано и от извършвани от ДКХ многократни РЕВИЗИИ. Във всеки един отчет има ОБОСНОВКА защо се внасят тези такси и кое тълкувание на закона се използва. ШЕЙСЕТ на брой. От трима различни председатели на ДКХ. Но един и същи министър на финансите", пише Божков.
Какво да ядем вечер за спокоен сън
Главният мюфтия: За нас е гордост да живеем заедно и да...
Българските ученици са в дъното на класацията PISA
Зов за помощ: 22-годишният Християн се бори с изключително...
АКФ настоява за цялостна проверка на българския офис на...