С уникална операция спасиха от ампутация ръката на жена
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
![34-годишна жена е пострадала тежко при катастрофа на магистрала „Тракия" 34-годишна жена е пострадала тежко при катастрофа на магистрала „Тракия"](/snimka/202101/728_416/d78d4a78d3374b55ad299a22d4a54603.jpg)
34-годишна жена е пострадала тежко при катастрофа на магистрала „Тракия"
34-годишна жена е пострадала в началото на седмицата, при пътен инцидент на магистрала „Тракия". Тя е приета в понеделник, късния следобед в СО на УМБАЛ „Св. Анна"- София АД с тежко счупване на раменна кост, тежка открита конквасация на лява предмишница (буквално преведено - смачкана), с костен и мекотъканен дефект.
При травмата са засегнати и магистрални съдове, вследствие на което има и тежка кръвозагуба, съобщават от УМБАЛ „Св. Анна"- София.
След body scener пациентката е насочена за операция по спешност и е оперирана от мултидисциплинарен екип начел с д-р Евгени Нешев, д-р Бахрам Фирузи, д-р Росен Георгиев и Д-р Виктор Стаменов от Клиника по ортопедия и травматология в най-модерната спешна болница в България - УМБАЛ „Св. Анна"- София АД.
Благодарение и на професионализма на анестезиологичния екип, ръководен от д-р Иван Вълчев и д-р Виктор Дечев, след 6 часовата оперативна интервенция лекарите успяват да спасят цялата ръка от ампутация и е извършено поставяне на външен фиксатор. Възстановени са артериите на лявата ръка.
Жената се възстановява в реанимация на УМБАЛ „Св. Анна“-София АД. След стабилизация лечението продължава на етапи, с реконструкция на лява предмишница.
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални