Румънец е най-младият милионер в Силициевата долина

0
Когато е на 17 години, Себастиан вече е основал Storyheap, която впоследствие се превръща във водеща маркетингова платформа за социалните медии
Когато е на 17 години, Себастиан вече е основал Storyheap, която впоследствие се превръща във водеща маркетингова платформа за социалните медии

Силициевата долина е известна с това, че е създала хиляди успели хора, които по един или друг начин променят света.

Технологичната индустрия е една от най-бързо растящите и печелившите в света и ако човек разбира от софтуер, програмиране, дигитални инструменти или някакви други технологии, районът на залива на Сан Франциско в Калифорния е страхотно място за забогатяване.

Според информация на Yahoo! Finance, Силициевата долина ще е създаде 5 000 нови милионера до края на тази година, което ще е нов рекорд за района. Когато човек чуе милионери, които са натрупали състоянието си сами, вероятно си представя малко бръчки и леко посивяла коса. Себастиан Добринку обаче разчупва тази представа. Той е един от най-младите милионери в Силициевата долина.

Себастиан Добринку: Милионерът, който е натрупал състоянието си сам

Още като малък Добринку демонстрира, че е дете-чудо в сферата на технологиите. Той е роден в Букурещ и още от ранна възраст започва да се интересува от програмиране. Започва да се информира сам за софтуерното инженерство на 7-годишна възраст, а скоро след това разработването на софтуер и технологичните начинания започват да заемат сериозна част от живота му.

В следващите 10 години Добринку продължава да усъвършенства инженерните си умения. Като тийнейджър той ги използва, за да създава библиотеки на различни софтуерни и популярни услуги. Уменията му на програмист, в крайна сметка, са използвани в много популярни услуги, като Spotify, Facebook и TikTok.

Той обаче не спира дотук. Когато е на 17 г., той вече е основал Storyheap, която впоследствие се превръща във водеща маркетингова платформа за социалните медии.

Платформата помага на марки, инфлуенсъри, агенции и индивидуални клиенти да управляват, анализират и подобряват присъствието си в социалните медии въз основа на статистически данни и анализи, генерирани чрез машинно обучение. В същото време, тези усилия създават разпознаваемост на марката, увеличават броя на последователите в социалните медии и генерират излизане на по-предни места в резултатите на търсачките.

Storyheap постига успехи още от самото си създаване. Добринку бързо си осигурява популярни клиенти, като Селена Гомез, Tumblr, Hulu, Universal Music, Shake Shack и много други водещи играчи в своите индустрии.

Сериен предприемач

След като постига първоначални успехи със Storyheap, Добринку поема по пътя на серийния предприемач. Използвайки своето ноухау и опит, той, в крайна сметка, основава Brandmates и Owlmetrics с мисията да помага на марките да разбират и използват статистиката, така че да увеличават разпознавамостта си в социалните медии, а в същото време да разрастват бизнеса си.

Способността на Добринку да забелязва неща от бъдещето го отвежда и до уелнес индустрията. Той основава Mood - марка, която бързо се превръща в един от най-успешните играчи в индустрията.

Добринку следва стъпките на видни технологични лидери, като Илон Мъск и Лари Пейдж, като се записва да учи в Станфордския университет. Там той специализира в машинно обучение и изкуствен интелект, като и двете специалности впоследствие се оказват от голяма полза за настоящите му бизнес начинания.

Точно както технологичните титани Бил Гейтс и Марк Закърбърг, Добринку обаче решава да прекъсне обучението си и да се концентрира напълно върху бизнес заниманията си. Това негово решение и положените усилия, в крайна сметка, му се отплащат.

Следващата икона от Силициевата долина

На Добринку не му отнема много време, за да бъде забелязан от страна на медиите и от други знаменитости в Силициевата долина.

Добринку не само попада в класацията за млади предприемачи на Forbes за 2019 г., но е и най-младият сред всички избрани.

С годините Добринку се превърна и в много добър оратор. Той участва като лектор в най-различни конференции по цял свят, където споделя предприемаческия си опит с публиката. Всичките му образователни усилия са насочени към подпомагането на начинаещи бизнес лидери, така че да могат да развият своя талант и да се справят с предизвикателствата на света на предприемачите.

Предвид впечатляващата му бизнес кариера, участието в световно известни конференции, високотехнологични и ръководни умения, той е наричан "Марк Закърбърг на своето поколение" в Силициевата долина.В крайна сметка, той участва в създаването на софтуера на Facebook - най-популярната социална медия в света, и създава софтуер, който помага на марките да се възползват по възможно най-добрия начин от присъствието си в социалните медии.

Добринку за своята независимост

От Facebook признават Добринку за лидер в света на бизнеса и софтуерното инженерство. Базираната в Менло парк компания се опитва да наеме 20-годишния в момента стартъп гений. Гигантът в социалните медии не е единствената компания, която признава таланта на Добринку. От Apple също са се опитвали да се сдобият с услугите му.

Както можете да се досетите, той не се възползва от тази възможност. Той предпочита да остане независим и решава, че може да използва по-добре потенциала си, като преследва собствени интереси и бизнес идеи.

"Предпочитам да опитам нещо ново, което запълва нуждите на други хора, отколкото нещо сигурно и комфортно за себе си," обяснява Добринку, който е в добра позиция да стане един от най-успелите предприемачи на своето поколение.

Източник: Profit.bg
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари