При акция на Слънчака иззеха 1156 чифта "маркови" чорапи

0
На Слънчев Бряг може да се намери "Ролекс" за 12 лева
На Слънчев Бряг може да се намери "Ролекс" за 12 лева

Полиция, НАП и Митници погнаха търговците на ментета в Слънчев бряг.

В акцията в събота властите са проверили общо 162 търговски обекта. Издадени са четири протокола за неиздаване на касови бонове и 7 за разлика в касовата наличност, съобщава Дарик. 

Търговец доброволно е предал 1156 чифта маркови чорапи и 365 парфюма. Иззети са и 86 пластмасови опаковки от по 50 грама аромати за наргиле и 41 картонени кутии без упоменат грамаж.

Дори с „невъоръжено око” е видно, че целият Слънчев бряг буквално е залят със стоки менте, а търговците без никакви притеснения приканват чуждите туристи към евтинията, установи проверка на място.

По груби сметки павилионите и сергиите в Слънчев бряг - меката на фалшификатите и съседните курортни селища, търговските обекти, които предлагат подобна продукция са поне 2000.

Продава се всичко за всеки, на изгодни цени - „Ролекс” за 12 лева, дамски блузи “Версаче” - само за 6, панталони с надпис „Долче и Габана” - за 10 лева, очила „Рей бан” за 5 лева.

Стоката в основната си част е внесена с каргопратки от Китай, показа проверка. В същото време цехове в Хасково, Стара Загора и Димитровград са се специализирали в производството и пришиването на етикети с лога на известни брандове.

Наблюдатели забелязват и нова тенденция - фалшификати се смесват с оригинални стоки в големите търговски центрове. В повечето случаи те разполагат с фактура и документи за стоката, но при разследването се оказва, че книжата са издадени от фирми-фантоми.

Източник: DarikNews
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари