Мария Габриел: В България има критична маса от трезвомислещи хора, подкрепящи НАТО
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 32
Днес НАТО отбелязва 75 години от подписването на Вашингтонския договор
В България имаме критична маса от трезвомислещи хора, които осъзнаваме, че защото сме в НАТО, страната ни е толкова силна, независима и с толкова високо ниво на сигурност. Никога в нашата история преди не сме имали тази възможност, заяви вицепремиерът в оставка Мария Габриел пред журналисти в Брюксел, където участва в срещата на външните министри от алианса, предаде БТА.
Днес НАТО отбелязва 75 години от подписването на Вашингтонския договор.
Членството в НАТО е стратегически избор за България, ние сме част от най-силния военен съюз. България участва, защото споделя демократичните ценности и защото има ценен принос за стратегическата важност на Черно море, Западните Балкани, с много ясна, неотстъпчива и всеобхватна подкрепа за Украйна. България е решена да допринася за трансформацията на алианса, който отговаря на новите предизвикателства, свързани със сигурността, дезинформацията. Всички ясно казваме, че Русия остава пряката заплаха за алианса, но сме обединени повече от всякога, добави Габриел.
За мен е много важно до последния ден от работата на правителството да бъдем активни и да показваме, че България е надежден и доверен партньор, посочи вицепремиерът по повод оставката на кабинета. Габриел уточни, че няма покана да участва в служебното правителство и не посочи дали ще остане в националната политика след предстоящите избори. По нейните думи засега не се забелязва опасност от отстъпление от постиженията на правителството. Тя изрази очакване за запазване на външните приоритети на нашата страна.
Докладвай този коментар за нередност
×Само Минавам: Прав ли ще бъда тогава, ако заключа, че всички споделяме идеята, че проблемът далеч не е в НАТО, нито в еврото, нито в Русия - птоблемът е в нашите политици? Може ли да насочим усилията си към решение на проблема: "как да се справим с нашите политци", а не дали F16 на чертеж е по-добър от Су-37, дали новият Москвич е по-добър от новото Рено и всякакви небивалици, които не само не можем да решим, но и не зависят нас? А предатели ще има винаги - дали ще викат за Османската империя, за СССР, за Америка, за Европа - няма да изчезнат, незичерпаем източник са.
Докладвай този коментар за нередност
×хаха: Аз да питам, де го АЕЦ "Белене" след като гласувахме на референдум ЗА? Май май няколко милиарда минус. Сега е редно да ударим един референдум против НАТО и там да останем с няколко милиарда минус от самолетите и другото оборудване което сме заплатили и чакаме. А като бонус, макетата под зоркия поглед на другаря Путин и със защитата на НАТО, могат да ни спретнат някоя провокация и да прилапат Пирин. Всички точат зъби, само ганя е готов да се дава без бой - с хляб, сол и отворени крака ще посреща отново окупаторите. Направо не знам как може да има толкова глупави хора в тази държава. Абе стой си на гз и си гледай живота и децата, къде си тръгнал да "оправяш" света...
Докладвай този коментар за нередност
×Напомням: Тия референдуми политиците си ги ползват за лични облаги, под предтекст "пряка демокрация", "народа да решава" и т.н. Като последния опит за такъв е много добър пример, че тоя народ не е дорасал да взема решение по формулирани от политиците въпроси. Защо ли? Ей го коцето какъв референдум ви организира за еврото. Денонощно облъчване по медиите, че референдума е ПРОТИВ еврото, пък то даже въпроса за самия референдум беше друг. След като конституционния съд го отхвърли, копейката обърна плочата - не било против еврото, било за неговото отлагане. Ама преди референдума излъга половин милион балъци да им вземе личните данни, като иска да проведе противоконституционен референдум.
Докладвай този коментар за нередност
×до Минаващия: Евроатлантикът най го е страх от референдум, голямо шубе, направо международен страх!
Докладвай този коментар за нередност
×айде бе: Добре бе! Никой не е против референдумите. На последния проведен такъв народа реши "ЗА" АЕЦ Белене. Организацията на този референдум струваше 15 милиона лева. След успешно проведения референдум купихме оборудване за няколко милиарда от Русия. И какъв е резултата в момента? Имаме ли АЕЦ Белене?