Хематолог: "Ивермектин" може да се приема профилактично срещу COVID-19

2
В България обаче го нямаме регистрирано
В България обаче го нямаме регистрирано Видео: БНТ

"Има война между СЗО и САЩ. САЩ спряха финансирането на СЗО и съответно СЗО отговори достойно за лекарството "Ремдесивир", което е американско." 

Това заяви в "Денят започва с Георги Любенов" по БНТ хематологът д-р Чавдар Ботев, консултант на Националната пациентска организация.

"Твърдението, че "Ремдесивир" не помага при лечението на COVID-19 е невярно. То е много добро лекарство, което трябва да се прилага в правилни моменти, обясни той. Факт е, че при приложението му се наблюдават станични ефекти, но те не са от лекарството, а от самото заболяване. Явно то трябва да се прилага в комбинация с други медикаменти, например прясно замразена плазма от преболедували и "Ремдесивир" дава изключително добри резултати", допълни хематологът.

В момента здравният министър в България е изправен пред много голяма отговорност, тъй като трябва да вземе решение кои протоколи за лечение да бъдат одобрени.

"Новите протоколи са световни протоколи. Пътят за въвеждането им отнема понякога 15 години, а тук трябва да стане за месеци. Министерство на здравеопазването е тромава структура, която трябва да заработи по-бързо. В момента използвам два вида лечение. Първо това е реконвалесцентна плазма и второто - много хора могат да бъдат спасени, ако се лекуват с обикновена плазма чрез плазмофереза. Това е влязло в най-новите протоколи", посочи д-р Ботев.

По думите му високата смъртност от COVID-19 в България се дължи на това, че много от научно доказаните факти не са дошли още у нас.

Д-р Ботев обясни, че препаратът "Ивермектин" лекува над 20 вида вирусни заболявания и огромен брой паразитни. Според него в Израел наистина е доказана ефективността му. Това лекарство е приемано от 4 млрд. души.

"В България го нямаме регистрирано. Изпълнителната агенция по лекарствата трябва да действа по-бързо", отбеляза той и допълни, че това лекарство за 48 часа намалява количеството вирус 99,97 пъти.

"Ивермектинът" може да се приема и с профилактична цел, а в комбинация и с терапевтична цел. Много добри резултати дава в комбинация с "Доксициклин".

В студиото на предаването д-р Ботев показа в каква позиция пациентите могат сами да си помогнат за изхвърляне на жилавите секрети, които могат да затруднят работата на белите дробове.

Хематологът подчерта, че при неправилна ваксина може да има висок бум на автоимунните заболявания.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Пациенти - това са досадници, които пречат на лекарите да работят с документите!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари