Голям пожар в село Червена вода

1
Пет пожарни екипа се бориха с огнената стихия
Пет пожарни екипа се бориха с огнената стихия

Пет пожарни екипа се бориха с огнената стихия

Драматична ситуация се разигра рано сутринта в село Червена вода, община Русе, когато пламъци обхванаха сградата на бившето Основно училище "Христо Ботев". Инцидентът предизвика бърза реакция от страна на противопожарните служби, които успяха да овладеят ситуацията и да предотвратят по-сериозни щети.

Хронология на събитията

Сигналът за пожара е подаден в 7:45 часа, според информация от Даниела Малчева, говорител на Областната дирекция на МВР - Русе. Веднага след получаването на сигнала, на място са изпратени пет противопожарни автомобила и специализирана вишка за справяне със ситуацията.

Мащаб на щетите

Комисар Светослав Войчев, директор на Районната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Русе, съобщи за БТА, че огънят е нанесъл значителни щети на покривната конструкция на сградата. Въпреки това, благодарение на бързата и ефективна намеса на пожарникарите, е предотвратено разпространението на пламъците към физкултурния салон на бившето училище.

Реакция на службите

Пожарните екипи демонстрираха висок професионализъм, успявайки бързо да локализират огъня и да предотвратят по-нататъшното му разпространение. Важно е да се отбележи, че няма данни за пострадали хора при инцидента, което е положителен аспект в тази тревожна ситуация.

История на сградата

Основно училище "Христо Ботев" в село Червена вода е официално закрито от 2008 година. Към момента на инцидента няма конкретна информация за това как е била използвана сградата през последните години, което повдига въпроси относно нейното стопанисване и поддръжка.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    8
    нунчо
    Малчева ще се пенсионира като говорител на ОДМВР-Русе като Маринова
  • 0
    7
    Валентин
    Е имаше и цех за боза но автоклава гръмнал и ползвателя нямал пари да го оправи и напуснал едната жена сега е санитар в Болница за трупове Медика
  • 4
    6
    Един от Всички
    Селище без училище и цъква вълци го яли, много жалко, че доживяхме тази разруха на държавата ни благодаение на недалновидната ни политика, прекрасна е страната ни и не заслужава такава съдба, да се надяваме, че ще дочакаме по-добри времена....
  • 3
    5
    До Въпрос
    :) Има се предвид не нашата съвременност, а миналото. Всичко не започва и не свършва с нас. Това е история: С превръщането на Търново в столица на Второто българско царство значението на Червен нараства поради близостта с нея. Значението на епископията също нараства и тя е въздигната в ранг на митрополия. В диптисите на Търновската патриаршия Червенската митрополия се нарежда по ранг на второ място след Преславската митрополия. След падането на България под османско владичество в 1396 г. Търновската патриаршия е унищожена, а Червенската митрополия понижена в ранг на епископия. Катедрата се заема от гръцки духовници и се служи предимно на гръцки език. След превземането на Червен градът запада и седалището на епархията се мести за известен период в различни населени места като ЧЕРВЕНА ВОДА и др. През 16 в. Русе (Русчук) се налага като важен за Османската империя стратегически град за контрол на Дунава и на васалното Влашко княжество. Градът се развива и като главен търговски център, в който чрез река Дунав навлизат за пръв път в Османската империя най-напредничавите идеи и технологии на онова време. Именно тогава седалището на епископията се установява окончателно в Русе, но запазва средновековното си наименование – Червенска епископия.
  • 11
    4
    Григор
    Няма по-тъжна картина от изоставено училище в някое село. Щом в някое село се закрие училището, това е сигурен знак, че селото ще опустее. За съжаление има огромен брой села в България с изоставени училища. А беше време когато тези училища се пълнеха с деца, а в селата бликаше живот. Това време го прокълнаха и казаха, че било комунистическо. А сега имаме тотална смърт и разрушение навсякъде.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

Снощи звъня на милото и вдига жена му. Трябваше да импровизирам. Едвам я навих да се прехвърли на Виваком.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари