Финансовите министри от Г-7 обсъждат глобалното облагане с данъци
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 1
В Г-7 влизат Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ
Финансовите лидери на страните от Г-7 ще разговарят днес в кулоарите на по-широката среща на Г-20 в Индия, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
В Г-7 влизат Великобритания, Канада, Франция, Германия, Италия, Япония и САЩ.
"Подкрепата за Украйна, реформата на многостранните банки за развитие и международното данъчно облагане ще бъдат обсъждани на срещата", заяви Судзуки. "Не планираме изявление, но ще проведем дебати, за да разрешим проблеми, с които светът се сблъсква", каза финансовият министър на Япония Шуничи Судзуки.
Страните от Г-20 под председателството на Индия ще дискутират отделно глобалната икономика и здравното осигуряване, устойчивите финанси и инфраструктурата, глобалната финансова архитектура, глобалното данъчно облагане и приобщаващото финансиране, посочи по-рано тази седмица Судзуки.
Японският финансов министър приветства ключовото споразумение, постигнато неотдавна между близо 140 страни членки от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР/Г-20), което за напредък по пътя към глобална данъчна реформа.
Този пакт ще спомогне за "постигане на стабилност и сигурност в международната система за облагане с данъци". "Целта на споразумението е да преразгледа основната схема за облагане с данъци през последното столетие и може да е от историческо значение", коментира Судзуки.
Страни с данъци върху цифровите услуги приеха да задържат прилагането им с поне една година, след като приемането на глобалното споразумение за облагане с данъци на мултинационалните компании бе отложено. Над 140 страни ще започнат да въвеждат идната година споразумението от 2021 година, в което се преразглеждат прилагани от десетилетия правила за данъчно облагане на мултинационалните компании, за които се смята, че са остарели.
Докладвай този коментар за нередност
×Асан БангоВасилев: 140 000 000 лева за КОВИД "ваксини" за 2023 година. Това предвижда чл.1, ал.5, т. 3.1. от Проекта на Закона за държавния бюджет на Република България!!! Никой от управляващите НЕ постави остро въпроса на ЕК за преразглеждане на договореното! Толкова ли сме богати, че да допуснем да изхвърлят парите на данъкоплатците, нашите пари, на боклука? До кога?