Екоактивисти алармират за опасни отпадъци от чужбина в ямболско село

0
От фирмата твърдят, че отпадъците не са опасни, имат всички документи и институциите вече са ги проверили
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream TypeLIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1
    От фирмата твърдят, че отпадъците не са опасни, имат всички документи и институциите вече са ги проверили Видео: bTV

    На сметището до ямболското село Дражево, според еколози се съхраняват големи количества отпадъци от чужбина.

    Екоактивистите алармират, че боклукът е с неясен произход и предназначение, а това може да се окаже опасно за хората.

    Фирмата, която се занимава със сортирането на отпадъците има договор с пет общини – Ямбол, Сливен, Нова Загора, Стралджа и Тунджа, информира bTV.

    Ние пожелахме да влезем, но не бяхме допуснати, защото теренът е частна собственост. Става въпрос за депонирането на 5000 т отпадъци, което е около 250 тира, които са депонирани на частен терен. Имаме снимков материал, който доказва произхода на въпросните отпадъци“, каза Борислав Пехливанов, член на „Движение с екологична насоченост Ден“.

    По думите му те са депонирани в Ямболско за временно съхранение към датата, на която сдружението е подало сигнал. Димитров добави, че искат да знаят кой е разрешил вноса на отпадъците, какъв е техният състав и откъде са внесени.

    Ваня Атанасова, която е представител на фирмата и се занимава с третирането на отпадъците посочи, че на този терен сега се сортират само отпадъци на петте общини, с които имат договор. Тя добави, че те са битови и без опасен характер.

    По отношение, на вноса, за който господина твърди – през февруари и март 2019 г. имаме внос на отпадъци от Германия. Това са отпадъци зеления списък, неопасни отпадъци. Имаме всички документи и сме проверявани няколко пъти“, заяви Атанасова.

    От фирмата допълниха, че РИОСВ-Стара Загора за последно са ги проверили на 7 януари, след сигнала на еко сдружението. По думите на Атанасова нарушения не са открити.

    Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

    Най-четени новини

    Календар - новини и събития

    PrevNext
    Март 2025
    ПоВтСрЧтПтСбНд
    242526272812
    3456789
    10111213141516
    17181920212223
    24252627282930
    31123456

    Виц на деня

    - Здравейте, аз съм новата ви съседка. Да ви се намира сол?
    - Една минутка, да разкарам жената...

    Харесай Дунавмост във Фейсбук

    Нови коментари