А бе, г’осин Кмете, тия шахти кой ги направи?
- Редактор: Кристина Маринова
- Коментари: 5
Екипът на Dunavmost.bg
представя на вниманието на своите читатели публикация на Бойко Никифоров и Гражданско движение "Бъдеще за Русе". Въпросът, който е залегнал в нея е сериозен и много наболял за една част от русенци, които живеят в близост до чисто новичкия, ремонтиран булевард "Тутракан".
Липса на професионализъм в изготвянето на проекта, зле похарчени пари за реализацията, безподобно недоразумение, никакъв контрол и явно туткане в опитите да бъде разрешен проблема на част от русенци.
Това е грозната равносметка. А сега накъде?
"Бездействието на кметската управа доведе до нови главоболия на русенци от реализираните с европейски пари инфраструктурни проекти.
Този път пострадаха живущите в шест блокчета до реконструирания бул. „Тутракан“. За реализирането на съмнителния проект без отчуждаване бе отнет двора на блокчетата и бе издигната подпорна стена за да подпре остатъка от него.
Китната алея, която минаваше между блоковете бе заменена с настилка от трошен камък, донесен от боклука на стара кариера в близкото село Тетово.
Пълен с кал и неподходящ за строене на каквото и да е било, след първият дъжд, той буквално потъна и около новоизградените шахти на канализацията зейнаха огромни дупки. Мазите на блоковете се напълниха с вода, а самият булевард заприлича на море, причина за което се оказа отсъствието на водосточни шахти в продължение на стотици метри от него.
На сигнала на гражданите за напълнените им с вода мази, причина за което е калпавото строителство на мястото бързо са отишли не една, а четири водоноски, но не да изпомпват водата, а да измият резила – една педя кал, изтекла от насипаните камъни върху току-завършения с европейски пари булевард.
Още през 2014 година, когато започва строежа, жителите на блоковете сигнализират кмета Пламен Стоилов.
Кметството не предприема нищо, а на последвалите след строежа жалби с искания да им възстановят пътя който общината е унищожила при строежа, кмета отговаря, че не може да се направи пътна настилка, защото новите шахти стърчали и пречели на технологията.
Абе г’осин Кмете, тия шахти кой ги направи, не са ли тези на които им даде да правят реконструкцията?
Ако строителството е калпаво, ти лукова глава ли си, че не поискаш да си поправят стореното в гаранционния срок или имаш някакви други уговорки с тях.
Нека припомним, че от „Бъдеще за Русе“ изпратихме точно от тези камъни на президента на Европейската комисия г-н Юнкер.
Проверка показа, че камъните са напуснали България в обща пратка, но са „прихванати“ по пътя към Брюксел от верни на крадците на еврофондове престъпници.
Изоставянето на проблемите на хората, след като общинските кръгове са прибрали парите от проектите е утвърдена практика в Русе.
Същият проблем е налице и при реализирания в момента проект“Пробив Кауфланд“, където вече трети жилищен блок започна „да се намества“, но кмета отказва да назначи комисия за оценка на ситуацията."
Русе изпада от трето на осмо място в класацията по...
Димитър Главчев: Не се притеснявам от хищници. Който го е...
Пенчо Милков е в българската делегация на бизнес форума в...
Цветлин Йовчев: Румъния направи добра услуга на България
Русе изпада от трето на осмо място в класацията по...