10 факта за Анонимните, които трябва да знаете

0
Те представляват субкултура от единомислещи хора
Те представляват субкултура от единомислещи хора

Замисляли ли сте се да се присъедините към Анонимните?

Ако да, бъдете внимателни на кого се доверявате. Да станете техен член е лесно. Това, което се изисква от вас, е да обявите, че сте част от тях, пише Profit.bg.

Трудната част се изразява в това да успеете да не ви хванат.

10. Анонимните не са организация

Те представляват субкултура от единомислещи хора. Те се характеризират със силно чувство за справедливост и желание да разрушат всяка неправда. Анонимните нямат лидер. Поради това техен символ е мъжът без глава. Хора с различно минало и философия се присъединяват към тях по собствено желание. Някои вземат участие в единична мисия и след това се оттеглят. Пример за такъв е Барет Браун, журналист и бивш член. Той описва Анонимните като серии от взаимоотношения.

9. Всеки може да се присъедини

Ако искате да се присъедините към Анонимните, няма пазачи на входа, които да ви спрат. В уебсайта AnonInsiders можете да открие практически съвети. Например, как да защитите компютъра си максимално и как да се свържете с Анонимните посредсто; съюзници. Ще се наложи да завържете познанства и да спечелите доверието им. Вероятно ще са необходими годиниq преди да станете сериозен хакер.

8. Малцина сред тях притежават истински умения на хакер

Елитните хакери сред Анонимните са една шепа. Това е така, тъй като няма кой знае каква бариера, за да се присъедините към тях. Тогава защо имат толкова много членове? Тъй като се нуждаят от всеки свободен компютър, за да могат да осъществяват дейността си.

7. Как работи членството към Анонимните

Щом спечелите доверието им и установите достатъчно връзки с други хора сред тях, настъпва времето, в което можете да дадете своя принос за каузата. Например, ако искате да вземете участие в акция срещу сциентологията, ще получите достъп до IRC канал, посветен на операцията. Там можете да предложите помощта си. Софтуерът, който Анонимните използват, за да осъществяват DDoS атаките си, се нарича LOIC. Той позволява на компютъра ви да свали всеки един уебсайт. Анонимните гласуват коя цел да атакуват, ако вие не одобрявате избора, можете да се откажете.

6. Използването на LOIC е опасно - за вас

Не е незаконно да бъдете член на Анонимните, не е незаконно да чатите онлайн. Но е незаконно да използвате LOIC. Можете да си навлечете сериозни неприятности, както и решетки пред погледа.

5. Пиратите в информационната ера

През последните години Анонимните се борят последователно с всякакви организации и планове за ограничаване на свободата в интернет. В това число и с различни акции, които целят затварянето или ограничаването на работата на торент сайтове заради предоставянето на широката публика на продукти с авторско право.

4. Зомби компютри

През ноември 2010 година Уикилийкс разпространи 500 000 секретни дипломатически документа. Под натиска на американското правителство PayPal спря финансовия поток към Уикилийкс. Анонимните решиха да подкрепят уебсайта и да организират масирана атака срещу PayPal. Именно в тази акция поради липсата на достатъчно подкрепа от реални хакери, двама хакери с кодови имена Civil и Snitch използват зомби компютри. Акцията е успешна. Следват обаче и арести. Заловени са 14 души, които признават, че са виновни.

3. Хакерски войни

Благодарение на опита с компютрите зомбите, част от Анонимните решават да се завърнат към първоначалната мисия. Те вече не се нуждаят от кой знае колко реални членове. Част от най-изобретателните хакери формират екип. Наричат го LulzSec. На тях им омръзва да се занимават са активизъм. Започват да правят неща, които чисто и просто дразнят хората. Например, хакнаха Fox, а след това разпространиха публично лична информация на всеки един от кандидатствалите за X Factor. Неприятностите, които този екип създава на невинните интернет потребители, логично предизвика гняв. Различни хакерски групи се наеха със задачата да открият LulzSec.

2. Изменникът Хектор Монсегур е безработен пастрок на две момичета, негови братовчедки.

Тяхната майка е в затвора. ФБР тайно го арестува на 7 юни 2011 година. Хектор прави всичко по силите си, за да остане извън затвора. Той приема условията на ФБР и става техен информатор. Той трябва да им помогне в случая с LulzSec. Под контрола и наставленията на ФБР Хектор превръща LulzSec в агресивна криминална организация, известна като AntiSec, тя участва в различни масови криминални прояви с Анонимните.

Заедно публикуват в интернет пространството осигурителните номера на полицаи, хакват уебсайтовете на военни и открадват номерата на кредитните карти на хиляди полицейски служители. През декември 2011 година членът на AntiSec Джереми Хамънд разбива сървър на международна компания с база в Тексас.

Той открадва огромно количество конфиденциални имейли, както и 30 000 номера на кредитни карти. Хектор предлага на Джереми сървър, на който да пази данни. Хамънд обаче не подозира, че този сървър е на ФБР.

1. Теория на конспирацията

Отвъд операцията на ФБР някои съзират много по-грандиозни планове. Вероятно от службата за сигурност не искат просто хакерите от LulzSec. Трябва им Джулиан Асандж. Не след дълго Джереми Хамънд осъзнава, че нещо не е наред. Всичко протича твърде гладко.

Сървърът е бил лесен за хакване. Информацията, която е получил, не е била добре защитена. Докато Хектор работи върху сделка за връщане на информацията, Хамънд я публикува.

Асандж вече е невъзможна цел за ФБР и те решават да получат някаква компенсация от Хамънд.

Следват арести. Джереми получава максимална присъда от 10 години зад решетките. Хектор обаче има щастието да се разхожда свободен по улиците. ФБР докладва колко е бил полезен като информатор.

Източник: Profit.bg
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Скъпи, само се върни жив!
- Тати на война ли отива мамо?
- По лошо. На фирмено парти!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари