Задържаха бракониерите, потрошили служебен автомобил на ИАРА
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
![Повдигнато им е обвинение за умишлено увреждане на служебен автомобил, ще бъдат съдени и за бракониерство Повдигнато им е обвинение за умишлено увреждане на служебен автомобил, ще бъдат съдени и за бракониерство](/snimka/202005/728_416/f4ad51cbeda64bcdb82e3cb2c7ad93cd.jpg)
За часове полицията в Бургас задържа бракониерите, потрошили служебен автомобил на Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА).
За случая ви съобщихме на 26 май. Нарушителите се оказаха рецидивисти, а единият от тях е арестуван и за побой над инспектор.
Тримата бракониери са задържани в близкото до язовир Мандра село Твърдица, информира bTV.
„По горещи следи успяхме да установим автомобила, да ги локализираме, да задържим лицата. Уврежданията са нанесени с нож и брадва“, каза комисар Емил Павлов, зам.-директор на МВР-Бургас.
Бракониерите заложили мрежи за шаран в язовира, в който промишленият риболов е забранен. Инспекторите, отзовали се на сигнала, били още във водата, когато нарушителите започнали да трошат служебния им автомобил.
Срещу задържаните е повдигнато обвинение за умишлено увреждане на служебен автомобил. Ще бъдат съдени и за бракониерство.
Ръст на фалшивото сирене у нас
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра