Връщаме туристи от срам, да не видят окаяното състояние на Пантеона
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 5
![Това съобщи кметът на Русе Пламен Стоилов Това съобщи кметът на Русе Пламен Стоилов](/snimka/201701/728_416/b2e7bc46615f419a917b3e75a85650dd.jpg)
Предстои ремонт на Пантеона на Възрожденците в Русе, който е планиран за тази година.
Това съобщи кметът Пламен Стоилов по време на общественото обсъждане на Бюджет 2017 на Община Русе. Към момента е възложено проучване, като основната идея е да бъдат обновени гробниците, както и вътрешната част на зданието, която е в лошо състояние и при проливни дъждове пада мазилка точно върху самите гробници, предаде ТОП НОВИНИ.
"Неприемливо е чужди туристи, които искат да разгледат Пантеона отвътре, да бъдат връщани, защото се срамуваме да не видят в какво окаяно състояние се намира един от символите на града", заяви Стоилов.
Главният архитект на Община Русе арх. Живка Бучуковска коментира, че от администрацяита са успели да открият сина на проектанта на Пантеона, заедно с когото е изготвен и проект за подмяна на външната облицовка.
По време на обсъждането стана ясно, че се работи и по проект за ремонта на Художествената галерия, който ще бъде по линия на Трансграничното сътрудничество, и ще струва около 6 млн.лв.
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални