Валери Симеонов уволни шефа на национален строителен контрол

0
Поисках освобождаването на Милка Гечева поради сериозни съмнения за покриване на незаконните плажни дискотеки на мутрите на плажа "Слънчев бряг Юг"
Поисках освобождаването на Милка Гечева поради сериозни съмнения за покриване на незаконните плажни дискотеки на мутрите на плажа "Слънчев бряг Юг" Снимка: БГНЕС

Шефът на Дирекцията за национален строителен контрол Милка Гечева е освободена от поста си в сряда.

Това съобщи вицепремиерът Валери Симеонов във "Фейсбук".

"Макар със закъснение, в това управление нещата се случват. Преди два месеца и половина поисках освобождаването на Милка Гечева поради сериозни съмнения за покриване на незаконните плажни дискотеки на мутрите на плажа "Слънчев бряг Юг". Заведения там са построени в разрез с нормативните уредби за преместваеми обекти и се простират на декари площ върху дюните. Това обаче не попречи на Гечева да отговори на моя сигнал за нарушения с констатацията, че няма нарушения. Тези, както и други констатации на ДНСК и регионалните им поделения по морето, ме мотивираха да поискам оставката й. От вчера, госпожата е освободена. Вярвам, че следващият началник на ДНСК ще се съобразява единствено със закона и няма да угодничи на закононарушителите, независимо с кои на властта са свързани те", написа вицепремиерът в социалната мрежа.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

- Киро, колко кюфтета да ти тура?
- Колко си туриш на тебе, скъпа.
- Киро, напоследък много ядеш!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари