Теодор Цветков се превърна в герой навръх Богоявление
- Редактор: Петър Симеонов
- Коментари: 0
![Кой е русенецът, спасил давещ се мъж при хващането на кръста Кой е русенецът, спасил давещ се мъж при хващането на кръста](/snimka/202101/728_416/7d593146e0084c9691e376f1a1899859.jpg)
Младият русенец Теодор Цветков се превърна в герой навръх Богоявление.
Той успя да спаси друг млад мъж от удавяне, след като за 4-та поредна година извади и Светия кръст. В момента, в който успява да извади кръста, Теодор чува виковете за помощ и реагира веднага.
"След това на връщане чух "Помощ, помощ", хора да викат името ми, защото аз и още едно момче бяхме най-близо до давещия се. Успях да хвана момчето и да го закарам до стълбите и след това другите момчета го поеха и го изкачиха до стълбите", сподели Теодор Цветков, предаде Bulgaria ON AIR.
Именникът Йордан получава температурен шок и тялото му се схваща от студа.
"Бях се стреснал, всичко стана много бързо. Аз му казах - "Ти си единственият, който може да си помогне, да събере сили и да се изкачи", коментира Йордан Банков.
Така и става. Той събира сили и дори споделя, че това няма да го откаже да се включи в ритуала отново.
"Много съм благодарен на момчетата, наистина. Разбира се, че ще се включа и догодина, това е за здраве", категоричен е Йордан.
Теодор и друг път е спасявал хора, а многократно се включва в благотворителни каузи като плувец.
Ръст на фалшивото сирене у нас
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра