Становище на пожарната за инцидентите в село Сандрово

1
Над 120 електроуреда изгоряха в русенското село след скок на напрежението
Над 120 електроуреда изгоряха в русенското село след скок на напрежението

Жителите на русенското село очакват обезщетение от електроразпределителното дружество след нанесени щети и възникнали пожари

Над 120 електроуреда са унищожени след драстичен скок на напрежението в русенското село Сандрово, съобщиха потърпевши жители. При инцидента са възникнали и пожари в няколко къщи, но за щастие няма пострадали хора. Много от засегнатите вече обмислят възможностите за търсене на обезщетение от електроразпределителното дружество.

Кметът на село Сандрово, Георги Пенков, е забелязал нередности в уличното осветление непосредствено преди инцидента и е предприел превантивни мерки, като го е изключил. Само минути по-късно, около 3 часа през нощта, започнал първият пожар, информира телевизия КИС 13.

"Бях събуден от комшиите заради пожар в пристройката. Успяхме да овладеем пламъците с помощта на съседите още преди да пристигне пожарната", споделя Светломир Асенов, един от потърпевшите.

По думите му, проблемите с електрозахранването в "Сандрово" са често явление, въпреки че през миналата година далекопроводите по цялото трасе са били подменени. "Нанесените ми щети са за поне 3000 лева", категоричен е Асенов.

Нещата обаче не спират дотук. Във всички къщи по улицата има изгорели електроуреди, след като напрежението е достигнало до шокиращите 360 волта. Още по-притеснително е, че три часа след първия инцидент е избухнал пожар и в съседна къща.

Жителите на селото недоумяват защо защитните механизми не са сработили при толкова драстичен скок на напрежението. Екипите на пожарната, пристигнали на място, са установили, че първият инцидент е възникнал вследствие на пожар в контакт, към който е бил включен хладилник.

Предстои специална комисия да опише щетите в селото, но остава отворен въпросът защо подобни инциденти продължават да се случват въпреки уж подменената инфраструктура и наличието на съвременни защитни механизми, които би трябвало да предотвратяват точно такива ситуации.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите злоупотреби в сайта, за да оставите анонимен коментар или да гласувате изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Код за сигурност
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 0
    1
    Вай
    Da но им заплатят щетите,но сигурно до последно ще Увъртат!!!
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Купих си автомобил, от тези, които сами се управляват!
- Е къде е?
- Де да я знам!

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари