Сергей Игнатов: Нагледахме се на "Мъпет шоу"

1
Бившият образователен министър: България съществува без смисъл и цел
Бившият образователен министър: България съществува без смисъл и цел Снимка: НБУ

Бившият образователен министър: България съществува без смисъл и цел

Бившият министър на образованието Сергей Игнатов изрази сериозни критики към състоянието на страната в интервю за bTV. Според Игнатов, процесът на неразбирателство между политиците се задълбочава, а България е изгубила смисъла и целта си.

Разочарование от състоянието на страната

„България води някакво съществуване без смисъл и без цел. Ако се разходите из нашите градове, ще видите, че те изглеждат изоставени. Ние не сме традиционно общество“, заяви Игнатов. Той подчерта, че състоянието на градовете в страната е показател за липсата на визия и посока.

Политическа сцена - „Мъпет шоу“

Бившият министър направи остра критика към политическата сцена, която определи като „Мъпет шоу“. Според него, политическите дебати се движат между две крайности: „От една страна, е преекспониран евроатлантизъм, а от другата - една болна русофилия, и то изразена от хора, които не познават Русия. Те живеят по конструкта на дядо Вазов все още. А имаме проблеми за решаване“.

Липса на инфраструктура и градска среда

Игнатов насочи вниманието към инфраструктурните проблеми в страната. „Ние нямаме инфраструктура в страната. Имаме една магистрала, която вече не е магистрала – тя е градско шосе“, коментира той. Бившият министър подчерта, че състоянието на пътищата и тротоарите е далеч от стандартите на другите европейски столици: „В България дърветата растат също по тротоара, както и в другите европейски столици, но само тук повдигат асфалта и количка не може да мине – нито детска, нито инвалидна“.

Призив за действия

Сергей Игнатов призова за сериозни реформи и решителни действия, за да се справи страната с проблемите си. Той подчерта, че България трябва да се съсредоточи върху реални решения, вместо да се губи в идеологически спорове и спектакли.

Изказването на Сергей Игнатов отразява широко разпространеното разочарование и недоволство от настоящата политическа и социална ситуация в България. Той призовава за промяна, която да върне смисъла и целта в съществуването на страната, както и за решителни действия за подобряване на инфраструктурата и градската среда.

Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

Обнови
* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари