Русенският университет откри своя ботаническа градина
- Редактор: Петя Георгиева
- Коментари: 0
![Розариум и Плодна градина са приютили на 300 растителни вида Розариум и Плодна градина са приютили на 300 растителни вида](/snimka/202105/728_416/14c7ff3d56b741caace0a9aa8af7a4d3.jpg)
Русенският университет откри своя ботаническа градина.
Над 300 са видовете в кампуса на висшето училище.
В настоящия момент в Университетската ботаническа градина има Розариум и Плодна градина. В нея могат да се видят както типични дървесни, храстовидни и тревни представители на българската флора, така и чуждоземни екзотични видове, както и редки дървета. Всички са на територията на университетския кампус, където се провеждат много различни събития, информира Кис 13.
На табелите с имената на видовете има отпечатан и QR код, чрез който през смартфон може да се получи подробна информация за съответното растение. В ботаническата градина има и вековни дървета, засадени в гоdините преди Освобождението.
Предвижда се поетапна реконструкция на съществуващите зелени площи и дообогатяване на колекцията от растения. Предстои да бъдат обособени и няколко тематични къта: Билкова градина, алпинеум, площи с декоративни треви и оранжерия.
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални
Обявяват проекта за надгробен паметник на Алексей Навални