Русенските ученици масово бягат от училище
- Редактор: Виктор Тошев
- Коментари: 3
Гимназисти масово не посещават учебните часове.
Това установи проверка на ТВН русенската гимназия по промишлени технологии „Атанас Цонев Буров“.
Поводът бе споделеното от пенсионирана преподавателка в гимназията. По думите й, случайно срещнала бивш свой ученик, когото лично насочила към гимназията, поради неговото желание да придобие професия. Сега се чувствала виновна за съвета който му е дала. Г-жа Тихолова ни разказа още, че момчето от 9-ти клас било много разочаровано от преподаването в часовете и споделило също, че от 19 ученици влизат едва трима-четирима.
За съжаление проверката, извършена в два учебни часа, потвърди думите на бившата преподавателка. В часа на класния ръководител в 9-ти „Б“ от 18 ученици присъстваха едва осем. Причина, според класната Гергана Георгиева, било студеното време.
Същата бе картината и в часа по биология, воден не от кого да е, а от заместник-директора на училището! От 19 ученици по списък, в час бяха едва девет! Според г-жа Катя Цветкова, това било „инцидентно, може би защото учениците пътували от далеч“. Преподавателката ни увери, че с колегите си правят всичко възможно да мотивират гимназистите да присъстват в часовете.
Друго обаче твърдят възпитаниците на училището. Ученик сподели, че изобщо не влизали деца в часовете и това не било инцидентно, а се случвало системно и във всички часове. В следствие на този коментар на младежа, камерата ни засне как бе смъмрен от преподавателка, заради откровеността си.
Успяхме да заснемем и дневниците, дали се внасят коректно отсъствията на учениците. Предупредени за нашето посещение обаче, преподавателите си бяха свършили работата.
По думите на дългогодишния директор на гимназията инж. Анета Христова, подобен отлив на ученици се наблюдавал само в 9-тите класове. На въпрос, дали не се прикриват отсъстващи ученици заради делегираните бюджети, г-жа Христова бе категорична, че такава практика не съществува и че училището е готово да издържа паралелки и от 14 ученици.
Тревожното в случая е, че това не е единственото училище с подобни проблеми. Системната липса на ученици в час е повсеместна практика и не само преподавателите, но и обществото трябва да положи усилия, за да върнем българския ученик в час.
Шофьори: Пътят Варна - Русе е силно заледен и заснежен
Редно ли е да правим забележки на чужди деца?
Албания забранява TikTok
Шофьорка: В района на Цар Калоян има 5-сантиметрова снежна...
Редно ли е да правим забележки на чужди деца?