Росен Даскалов ще строи завод за електрически коли

3

Основателят на българската автомобилна компания Sin Cars Росен Даскалов обяви, че ще строи завод за електрически коли с капацитет 20 000 бройки годишно.

Това обеща предприемачът от Русе  в съобщение за поредното си участие на автосалона в Женева, който отворя врати на 5 март. Автомобилите ще са сравнително евтини, малки и ще могат да се трансформират от малки за града и такива в услуга на бизнеса. Новата разработка за градска мобилност на Росен Даскалов е наречена Sin L-City.

"Sin Cars ще създаде високотехнологична фабрика с производствена линия за производство на автомобили. Оптимизираният производствен процес ще позволи бързо и лесно сглобяване на различните варианти на платформи, като се използват стандартни материали. Производствената линия L-City е проектирана с годишен капацитет от 20 000 автомобила, които ще бъдат насочени към европейския пазар. Стартирането на серийното производство е планирано за 2020 година", се казва в съобщението на компанията на бизнесмена.

"Електрическият автомобил, който искаме да произвеждаме, е предназначен за европейските градове със зелени зони в централната градска част, където малко или много другите автомобили няма да могат да се движат. Базовата цена на най-малката кола ще е около 10 000 евро", казва Даскалов.

Платформата на електрическите коли ще е такава, че те лесно да се трансформират, както в купето, така и в задвижването. може да се поръчат със задвижване само на предните или задните колела, или пък 4х4. Интересното е, че батерията лесно ще може да се сменя, така че не е нужно да чакате да зараждате.

"Тези автомобили ще увеличат ефективността ви. Ще намалят разходите ви - няма повече да харчите пари за бензин или смяна на масло, защото са 100% електрически", поясняват от компанията.

Eлектрическият автомобил представлява многофункционална концепция с модулна тръбна конструкция, която може да бъде персонализирана според клиентското предпочитание в три основни дължини - 3, 3,5 и 4 метра. В зависимост от избраната от трите налични версии платформа, в интериора на електромобила могат да намерят място 2, 4 или 6 души, а в конфигурация търговски автомобил вариантите варират от стандартен пикап до строго персонализирани решения за бизнес употреба.

По отношение на задвижването Sin L-City също предлага няколко варианта - с един или два електромотора и различни видове интегрирани в пода батерийни блокове. От компанията обещават също така автономност от 600 километра. Допълнително предимство може да бъде постигнато и чрез интегрирането на соларни модули в тавана на превозното средство.

С ограничена до 70 км/ч максимална скорост на движение и благодарение на модулната си тръбна платформа Sin L City може да бъде изпълнен и с изцяло електронно управление (drive-by-wire), което намалява присъствието на механични връзки в кормилната система, допълнително намалявайки експлоатационните разходи. Използването на стандартно управление с волан, педали и седалка ще бъде предвидено да бъде заменено лесно с електрохидравлична система за управление и спиране. Колкото до структурата на шасито на автомобила, то е аналог на електрическите автобуси на китайската компания BYD.

Благодарение на модулната си конструкция сглобяването му в която и да е страна по целия свят също не би трябвало да представлява проблем.

Регистрираната в Англия и България фирма Sin Cars на известния български предприемач и бивш състезател Росен Даскалов показа през март на миналия сезон в Женева и първия си хибриден автомобил - Sin S1, също конструиран на модулна база. В различните възможности за промени шасито си остава същото, а всичко останало – видът на купето, силовият агрегат и интериорът са по избор на клиента.

Конфигурацията на колата може да се променя в процеса на нейната експлоатация. През лятото Sin S1 може да е кабриолет или роудстър, а през есента и зимата - спортно купе. На пистата това ще е мощна бегачка, а след напускането й автомобил за ежедневна употреба.

Двигателната гама на Sin S1 е с четири варианта – първият е бензинов с турбомотор с обем 2 литра (255 к.с., 434 Нм). Вторият е с атмосферен двигател 3,5 литра (365 к.с., 570 Нм). При първия вариант класическото упражнение 0-100 км/ч става за 2,8 секунди, а при втория - за 2,5. Третият вариант е с хибриден силов агрегат, като е добавен към турбомотора електродвигател с мощност 120 к.с. и акумулатор за захранването му с капацитет от 24 кВтч. Четвъртият е чисто електрически – само с електромотора и пробег с едно зареждане от 200 км.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

До ВиК - Русе: Асфалтират улица "Муткурова". До един час асфалтът ще е готов за рязане.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари