Пациент ще съди частната болница „Токуда” за неизваден тумор

0
Дилов предявява иск към частната болница за около 110 хиляди лева, каквито са разходите по леченията му у нас и в Турция
Дилов предявява иск към частната болница за около 110 хиляди лева, каквито са разходите по леченията му у нас и в Турция

Лъчезар Дилов постъпва в частната болница „Токуда” в 2:00 часа през нощта на 17 юни със силна болка в главата. Направен му е скенер, а по-късно и ядрено магнитен резонанс, на които се вижда образувание с размерите на юмрук. На следващия ден е опериран, за да се отстрани туморът.

Пред БТВ пациентът разказа, че операцията е продължила по-кратко време от обичайното и че въпреки редките контакти с лекуващия лекар с д-р Славомир Кондов, той е бил уверен, че операцията е извършена професионално и е преминала успешно.

Дилов е изписан седмица по-късно с епикриза, според която туморното образувание е било отстранено „субтотално” (според медицинската терминология „субтотално” се равнява на 91-99 %). Според епикризата младият мъж няма нужда от повторно постъпване в болница и му е предписана лъчетерапия.

Изненадата дошла, след като се появили усложнения и Дилов си направил контролно изследване с ядрено магнитен резонанс. Преди започването на лъчетерапията се установява, че туморното образование на Лъчезар е със почти същите размери от периода преди операцията в „Токуда”. Ако се премине към лъчелечение на тумор с подобни размери, последиците могат да бъдат фатални. Освен това специалистът даде лоши прогнози за пациента и допълни, че той е и фамилно обременен с това заболяване.

Дилов е посъветван да се подложи на повторна операция. След хоспитализиране и втора операция в Турция, туморът е почти изцяло отстранен – останали са само образувания с милиметрични размери.

В момента Дилов предявява иск към частната болница за около 110 хиляди лева, каквито са разходите по леченията му у нас и в Турция. В сумата влиза и дарението, което е направил към частната болница.

Д-р Кондов, който е направил операцията обясни, че туморното образование е било съставено от кисти пълни с течност и затова не е изрязано по време на първата операция. Според лекаря течността от кистите е била изтеглена по време на операцията и това е вероятната причина за почти същия обем на образуванието след операцията.

Д-р Емануил Найденов от Бургас като даде мнението си като независим експерт. Според д-р Найденов става дума за разминаване в употребената терминология – самият той би определил туморното образувание като „частично”, а не като „субтотално” отстранено. Експертът беше категоричен, че пациентът е имал нужда от втора операция след резултатите от първата в „Токуда” и че подлагане на лъчетерапия веднага след първата операция би имала фатален край.

Дилов все още не е завел дело срещу болницаТокуда”, но се готви да го направи. Адвокатът му коментира, че се надяват казусът да бъде разрешен със споразумение. Въпреки това досега от болницата отказват да коментират случая, а пострадалият е принуден да комуникира с тях чрез медиите.

Източник: Novini.bg
Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

- Тате, тате, какво е ГМО?
- Мм, как да ти го обясня... МЕЧО ПЛЪХ, примерно...

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари