Освиркаха Ангела Меркел
- Редактор: Симона Георгиева
- Коментари: 0
![Група от антиимигрантската формация прекъснаха нейна реч с освирквания и скандираха: Меркел трябва да си ходи Група от антиимигрантската формация прекъснаха нейна реч с освирквания и скандираха: Меркел трябва да си ходи](/snimka/201708/728_416/a32cc57bf87a44d4a4c1296737f77b62.jpg)
Германският канцлер Ангела Меркел бе освиркана по време на предизборен митинг от привърженици на антиимигрантската партия Алтернатива за Германия, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Група от около 100 поддръжници на антиимигрантската формация, носещи протестни плакати срещу Меркел, прекъснаха нейна реч с освирквания и скандираха: "Меркел трябва да си ходи". Това се случи в град Гелнхаузен. Там Меркел произнесе реч, в която говори за бежанците, икономиката, сигурността и скандала с дизеловите емисии, опетнил репутацията на германската автомобилна индустрия. По повод скандиранията на поддръжниците на Алтернатива за Германия Меркел, каза, че демокрацията позволява на хората да изразят несъгласието си, но допълни, че понякога не е лошо хората да слушат какво се говори.
Меркел каза, че Германия не може да си позволи отново година като 2015 г., когато стотици хиляди мигранти влязоха на нейна територия. Тя предизвика отново освирквания, но и аплодисменти, когато благодари на доброволците и професионалистите, помогнали за посрещането на 890 000-те мигранти и бежанци, дошли в Германия преди две години.
Меркел изтъкна важността на ЕС и каза, че Европа прави страните по-силни заедно, отколкото ако са сами. Меркел подчерта и, че безработицата в Германия е намаляла наполовина през годините, в които е била на власт, а бюджетът на страната е балансиран.
Радостина Йорданова е в медикаментозна кома
Яни Янев: Производителите на олио у нас затварят
Йордан Божилов: На Мюнхенската конференция очакванията на...
Криско и Цвети: Дани ни избра
Криско и Цвети: Дани ни избра