Олигарси имали интерес от пускането на записа и снимките, свързани с премиера
- Редактор: Звездомира Николова
- Коментари: 3

Министърът на правосъдието Данаил Кирилов очаква да бъде проведено разследване, което да установи, както авторите на записите и снимките, свързани с премиера Бойко Борисов, така и тези, които са ги разпространили в социалните мрежи, съобщава dir.bg
Разследването трябва да е за огласяване на неистински, клеветнически факти и обстоятелства.
Също като премиера Борисов и главния прокурор Гешев Кирилов смята, че зад кампанията стоят разследвани лица.
"Аз съм сигурен, че всеки един от вас, от нас, има собствени версии и хипотези, но е ясно в контекста на настоящата ситуация кой има най-голям интерес - лицата, олигарсите, срещу които се водят оперативно-издирвателни мероприятия, процесуално-следствени действия. Те, виждате, че са обединени, без значение в коя точка на земното кълбо са позиционирани. Имаме си и тук олигарси, имаме си и в съседни държави олигарси, имаме си и на Арабския полуостров олигарси", каза правосъдният министър.
По-рано президентът Румен Радев Радев призова за пълно разследване на това кой и как е заснел премиера в "Бояна". Той нарече "недопустимо" нахлуването в личното пространство на премиера и констатира, че снимката на спящия Борисов означава, че животът му е поставен под риск. В ход е служебна проверка, която трябва да установи всички факти, каза още президентът по отношение на НСО.
Радев поиска и да има независима екпертиза за достоверността на аудиозаписа и снимките, свързани с Борисов.
Междувременно лидерът на левицата Корнелия Нинова заяви пред БНТ, че не се припознават в думите на премиера, че БСП е част от компроматната война. Социалистите обаче са готвят за предсрочни избори.
"Нашето обвинение към г-н Борисов е, че предаде управлението на България на задкулисието. Той го предаде доброволно. Следователно е част от всичко това. Имаме решение на нашите колективни органи, че искаме оставката на това правителство и не само. Смисълът не е те да станат, ние да седнем във властта и да се продължава по старому. Смисълът е да се промени моделът на управление", каза Нинова.
Временна шефка на Сметната палата си отпуснала над 100 000...
Русенци излизат на протест срещу насилието
Актрисата Ева Данаилова става лице на кампания срещу...
Полицай произведе изстрел, докато чисти оръжието си
Полицай произведе изстрел, докато чисти оръжието си