Общински пазар ще обслужва пътникопотока при Дунав мост

0
Проектът включва зона за отдих, павилиони и вендинг автомати
Проектът включва зона за отдих, павилиони и вендинг автомати Снимка: Архив

Проектът включва зона за отдих, павилиони и вендинг автомати

Кметът на Русе Пенчо Милков внася предложение в Общинския съвет за изграждане на нов общински пазар в района на граничния контролно-пропускателен пункт "Дунав мост". Идеята ще бъде разгледана на днешното заседание на местния парламент, информират от общинската администрация.

Търговски обект с модерна визия

Инициативата идва от управителя на "Общински пазари" - Русе Кунчо Кунчев, който споделя пред Българска телеграфна агенция: "Има голям интерес и запитвания от търговци, които да развиват дейност в този район заради големия пътникопоток".

Проектът предвижда изграждането на търговска зона върху имоти - частна общинска собственост, с обща застроена площ от 180 квадратни метра. В плановете са заложени павилиони и вендинг автомати, както и зона за отдих с чешма за общо ползване и санитарен възел.

Предложението е част от дневния ред на заседанието на Общинския съвет в Русе, който включва общо 36 точки за разглеждане.

Изпращайте снимки и информация на [email protected] по всяко време на денонощието!

Остават 2000 символа

Поради зачестилите напоследък злоупотреби в сайта, от сега нататък за да оставите анонимен коментар изискваме да се идентифицирате с Facebook или Google акаунт.

Натискайки на един от бутоните по-долу коментарът ви ще бъде публикуван анонимно под псевдонима който сте попълнили по-горе в полето "Твоето име". Никаква лична информация за вас няма да бъде съхранявана при нас или показвана на други потребители.

* Моля, използвайте кирилица! Не се толерират мнения с обидно или нецензурно съдържание, на верска или етническа основа, както и коментари написани само с главни букви!

Списък с коментари

  • 1
    2
    Русе и Гюргево
    Ражда се град по-голям от Бургас с влизането ни в Шенген.С падането на границите в Шенген - в България и Румъния ще се оформи населено място от двете страни на Дунава с население над 200 хиляди души. Става въпрос за Русе и Гюргево, които от векове се гледат от двете страни на бариерата. Русе е с население от 135 хиляди души, а Гюргево е около 70 хиляди души. Така ще се оформи свободно за движение населено място с население над 200 хиляди души, което е повече от 4-ия по големина град в България - Бургас. Очаква се това да увеличи рязко възможностите за бизнес и търговия от двете страни на Дунава. Гюргево (на румънски: Giurgiu, Джурджу, на турски: Yerköy или Yergöğü, Йеркьой или Йергьою) е град и административен център на окръг Гюргево, Влашко, Румъния. Разположен е на левия бряг на река Дунав, на границата с България. Срещу Гюргево на река Дунав се намира град Русе. Двата града са свързани с Дунав мост. Пред града има три малки острова, а един по-голям заслонява пристанището. На север от Гюргево е железопътната линия, свързваща го със столицата Букурещ. Това е първата жп линия в Румъния, изградена през 1869 година. Градът се е казвал Гюргево, някои пътешественици споменават Голямо и Малко Гюргево (Йоргово). Смята се, че през 14 век градът е важно пристанище на река Дунав, посещавано от генуезки търговци, които го наричали на името на патрона на Генуа „Свети Георги“ (San Giorgio). За първи път се споменава писмено в Codex Latinus Parisinus, през 1395 г., когато е бил под владичеството на Мирча Стария (Mircea cel Bătrân). Градът е завладян от Османската империя през 1420 г. и чрез него е контролирала трафика по Дунав. Като укрепен град, Гюргево често е споменаван при битките за контрол на долното течение на Дунав. Въпреки че е на левия бряг на реката, Гюргево до Одринския мирен договор (1829) не споделя историята на Влашко, а на Османска България. В битка при Гюргево се решава съдбата на Влахия. Независимо от победата, през 1597 г. османците си връщат владението над града, заради контрола върху корабоплаването по Дунава. На 6 септември 1891 г. (стар стил) в Гюргево е открит международен студентски конгрес. Гюргево в българската история Българският национален герой, поет и революционер Христо Ботев се качва от пристанището в Гюргево с част от четата си на кораба „Радецки“ на 16 май 1876 г. В Гюргево, през есента на 1875 г. е създаден Гюргевският революционен комитет. На 13 октомври 1875 в Гюргево се провежда събранието на БРЦК, взело решение за организиране на общо въстание през пролетта на следващата година. В периода 1910 – 1920 г. в града живеят около 1000 българи, най-вече в махала „Биволар“. Отначало в града са живеели местни българи-тукани. След това се заселват и българи-биволари, чиито потомци живеят в днешният квартал „Рамадан“ (в северозападната част на Гюргево). petel.bg
  • 0
    1
    Aha
    Уникална простотия! Тъкмо се появи лъч надежда, че ще може да се минава бързо по мостта и веднага някой общински "гений" ще реши да направи пазар на влизане в мостта.
Зареди още коментари

Най-четени новини

Календар - новини и събития

Виц на деня

След 10 години столицата на Германия щяла, да се казва Мюмюнхен.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари