Нерегулиран светофар причинява задръстване на Дунав мост

0
Той не се регулира автоматично, за да отдава равно време на пропускане и от двете посоки, а се управлява ръчно, коментираха от митницата
Той не се регулира автоматично, за да отдава равно време на пропускане и от двете посоки, а се управлява ръчно, коментираха от митницата

Освен заради рехабилитацията на "Дунав мост" от румънска страна и засиления трафик, причина за бавното преминаване на превозни средства към Румъния е и неравномерното регулиране на временния светофар, разположен на самото съоръжение, съобщава  Арена Медиа.

Това коментираха от митницата в Русе по повод на жалби от шофьори. Светофарът пропуска автомобилите за преминаване в единствената лента при ремонтиращия се участък на моста.

"Той не се регулира автоматично, за да отдава равно време на пропускане и от двете посоки, а се управлява ръчно и избирателно от румънската страна", обясниха от русенската митница.

Това дава приоритет на потока на превозни средства, които влизат в България от Румъния.

Източник: Арена Медиа
Изпращайте снимки и информация на news@dunavmost.com по всяко време на денонощието!

Най-четени новини

Календар - новини и събития

PrevNext
Април 2025
ПоВтСрЧтПтСбНд
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234

Виц на деня

Сънувах, че ме хапе змия.
На сутринта жената ми поиска 200 лв. за маникюр.

Харесай Дунавмост във Фейсбук

Нови коментари