Какво трябва да променим, ако искаме да станем милионери?
- Редактор: Диляна Маринова
- Коментари: 0
Почти всеки има нужните качества, за да бъде милионер.
Така смята Стив Сиболд, който сам е успял да натрупа своето състояние. "Както повечето неща в живота, да станете добри в печеленето на пари не е по-различно от това да станете добри в което и да е друго", пише той в книгата си "Как мислят богатите".
И както повечето неща в живота, успехът не се появява просто така. Ако искате да сте милионерш, ще трябва да направите някои промени в начина, по който живеете - и няколко жертви, пише CNBC, цитирано от Money.bg.
Ето 11 неща, от които богатите са се отказали:
Не мислят на дребно
"Основната цел в живота на повечето хора е да се пенсионират на 65 г., като надеждата е да имат достатъчно средства, за да оцелеят, докато умрат", пише той. Не се страхувайте да мислите по-мащабно. В крайна сметка средният човек "притежава всичко необходимо, за да изкарва повече пари, отколкото харчи".
Не се концентрират твърде много върху спестяванията
Макар богатите да познават и ценят важността на това да пестят и инвестират, те също така знаят много добре, че ключът към забогатяването е да се концентрират върху увеличаване на доходите си.
Стабилната заплата
По принцип, повечето хора избират да получават възнаграждението си като стабилна заплата, казва Сиболд. В същото време богатите предпочитат да го получават на база резултатите си - и много често са самонаети. "За повечето това (стабилната заплата) е най-бавният път към просперитета", казва той, докато собственият бизнес е най-бързият път към богатството.
Те не купуват неща, които не могат да си позволят
Средната класа е популярна с това, че живее над възможностите си, пише Сиболд. Богатите пък не харчат всичко, което изкарат, имат няколко източника на доходи и плащат първо на себе си - т.е. пестят и инвестират.
Изберете сума, която може да отделяте всеки месец от заплатата за инвестиции и спестявания и заделяйте тези средства веднага щом я получите.
Забавленията
Богатите предпочитат да са образовани, отколкото да се забавляват, казва Сиболд. Те оценяват мощта, която образованието и след университета дават. Когато влезете в дома на богат човек, ще видите огромната библиотека, пише той. В същото време останалите хора предпочитат романи, таблоиди и списания.
Токсичните връзки
Тук не говорим само за вашата половинка, а за цялостната ви приятелска среда. Тези, с които прекарвате свободното си време, определят до голяма степен и вашия успех.
Носталгията
Вместо да си припомняте с наслада "добрите стари времена", мечтайте за бъдещето и правете планове. "Хората, които смятат, че най-добрите им дни са зад гърба им, рядко забогатяват и често се борят с нещастие и депресия", пише Сиболд.
Откажете се да търсите винаги удобството
Средният човек иска да се чувства удобно, докато богатите са стимулирани от несигурността. Да станете милионер не е лесно и трябва да поемате рискове.
Украйна отличи с медали Бойко Борисов, Кирил Петков и Делян...
Вашингтон знаел предварително за руската ракетна атака
Украйна отличи с медали Бойко Борисов, Кирил Петков и Делян...
РИОСВ - Русе издаде предписания за ограничаване на...
Украйна отличи с медали Бойко Борисов, Кирил Петков и Делян...