Как да има достатъчно средства за развитие на местната икономика?
- Редактор: Мирослава Бонева
- Коментари: 2
За да се увеличи стандарта на живот на българите е необходим финансов патриотизъм, заяви доц. Даниел Павлов
Това заяви за телевизия КИС 13 преподавателят в Русенския университет доц. Даниел Павлов.
Според него, трайно повишаване на доходите може да има само ако се насърчават предприемачите по места в страната, за да се връща печалбата в съответните региони. По този начин ще има и достатъчно средства за развитие на местната икономика, коментира още доц. Павлов.
По думите му, за да има добавена стойност от печалбата на дадена фирма, трябва нейната централа да се намира в съответния регион. Където са централите на компаниите има и по-голяма концентрация на пари, каза още доц. Павлов и даде пример с Германия.
Пълноправното членство на страната в Шенген и присъединяването към Еврозоната може да промени ситуацията с доходите и стандарта на живот на българите, но е необходим финансов патриотизъм, смята още доц. Павлов.
Според експерта, може да се очаква приемането на еврото да улесни разплащането между фирмите, тъй като ще се работи с единна валута.
Докладвай този коментар за нередност
×Отново : Мажоретката на пенсионерката Дантонова, измислен доктор на науките, тоест голям доктор на известен с далаверите си по конкурси университет от ШУ&браците. Това човече е подопечна нейна слуга в селскостопанския унивилает, известен с "великите" си експерти по предприемачество.
Докладвай този коментар за нередност
×Ама: Пълни глупости плещиш, доценте! На касата в никой магазин досега не са ме питали дали съм „финансов патриот“, а просто искат да си платя покупката! Нито ни е нужно €врото ИМ, нито купени пропагандатори като теб! Не може да си живял по социализЪма, да си се ползвал от всички негови облаги като безплатно образование, здравеопазване, почивки, пионерски лагери и т.н., а твърде вероятно и родителите ти са скандирали по манифестациите: „БКП! КПСС! Вечна дружба!“ и са били членове на компартията, а днес да плюеш като възбудена камила по миналото! Айде у лево, че сит на гладен не вярва!